Sumitomo Rubber Ako
11° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Polisi halkın huzuru ve güveni için çalışıyor

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği’nin Aralık ayı içerisindeki önleyici faaliyetleri hakkında basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, “Kamu düzeni ve genel asayişin devamının sağlanmasının temel şartı suçların işlenmeden önce önlenmesi ile mümkündür. Polisin suçu önleme hizmetlerinde başarılı olması ancak, suç ve suçlulara karşı vatandaşla işbirliğine girmesi ve her türlü […]
Çankırı Gündemi - 10 Ocak 2020 10:53 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği’nin Aralık ayı içerisindeki önleyici faaliyetleri hakkında basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada, “Kamu düzeni ve genel asayişin devamının sağlanmasının temel şartı suçların işlenmeden önce önlenmesi ile mümkündür. Polisin suçu önleme hizmetlerinde başarılı olması ancak, suç ve suçlulara karşı vatandaşla işbirliğine girmesi ve her türlü desteğini alması ile birlikte, suçun önlenmesine yönelik önleyici polis hizmetlerini çağımızın gerektirdiği önem ve hassasiyetle daha modern, aktif, hızlı ve verimli bir yapı içerisinde sürdürülmesini sağlamaktır.

Bu kapsamda Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Resmi Ekipler Amirliği olarak Aralık ayı içerisinde yapılan önleyici faaliyetlerde toplamda;

3827 şahıs ve 584 aracın kontrolü yapılmış ve Resmi Ekipler Amirliği olarak yapmış olduğumuz bu uygulamalar neticesinde. 1 adet tabanca ile 15 adet fişek, 3 adet Kurusıkı tabanca ile 49 adet fişek, 4 adet Av Tüfeği ile 100 adet fişeğe ve 7 adet uyarıcı madde muhafaza altına alınmıştır. Ayrıca olayda kullanıldığı iddia edilen 2 adet döner bıçağına el konulmuş ve çeşitli davalardan aranması olan 4 şahıs tarafımızdan gerekli işlemler yapılarak ilgili birimlere teslim edilmiştir.

Vatandaşımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu esenliğine devamı amacıyla, Önleyici ve Adli Kolluk Tedbirleri kapsamında, Suç ve Suçluyla Mücadele ilkesi çerçevesinde vatandaş-kolluk uyumu ile çalışmalara devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 1061 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by