Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı ‘Sağlık Turizmi Şehri’ ödülünün sahibi oldu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy himayelerinde hayata geçirilen Rotahane Projesi kapsamında İstanbul’da düzenlenen törende Çankırı Sağlık Turizmi Şehri ödülüne layık görüldü. Ülkenizin bulunduğu coğrafi konum itibariyle binlerce yıllık tarihinin ve kadim medeniyetlerinin mirası üzerinde yaşamaktayız. Pervin Ersoy ve Bilge Kuru hanımefendiler bu durumu fırsata çevirmek, ülkemizin doğusunu batısına, batısını doğusuna […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 16 Nisan 2022 15:02 A A

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy himayelerinde hayata geçirilen Rotahane Projesi kapsamında İstanbul’da düzenlenen törende Çankırı Sağlık Turizmi Şehri ödülüne layık görüldü.

Ülkenizin bulunduğu coğrafi konum itibariyle binlerce yıllık tarihinin ve kadim medeniyetlerinin mirası üzerinde yaşamaktayız. Pervin Ersoy ve Bilge Kuru hanımefendiler bu durumu fırsata çevirmek, ülkemizin doğusunu batısına, batısını doğusuna tanıtmak, iç turizmi canlandırmak ve illerimizi kalkındırmak amacıyla kurdukları Rotahane ekibiyle “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” projesini başlattılar. 2019 yılında başlayan bu proje ile bugüne kadar 40 ilimiz gezildi. Hedef 2023 yılı sonuna kadar 81 ilimizi gezmek. Rotahane ekibi her şehrimiz bir yıldızdır bizde bu yıldızları parlatacağız diyerek çıktıkları yolda marka değerleriyle ön plana çıkan illerimizi ödüllendirdiler.

İstanbul’da düzenlenen programa birçok sanatçı ve turizmci katıldı. Çankırı, Kastamonu, Çanakkale, Balıkesir, Kahramanmaraş, Afyonkarahisar, Edirne ve Çanakkale ödül alan iller oldu.

Çankırı adına ödül alan İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı tören sonunda açıklamalarda bulundu. Şehirlerimizin yıldızını parlatmak ve marka değerlerini yansıtma amacıyla yola çıkan Rotahane ekibi tarafından titiz bir değerlendirmenin sonucunda İlimiz Yılın Sağlık Turizmi Şehri ödülüne layık görüldüğü belirten Ovacıklı “Turizm açısından böylesi önemli bir projeyi hayata geçiren Pervin Ersoy ve Bilge Kuru Hanımefendiye teşekkür ediyorum. Bu program vesilesiyle birçok sanatçı ve turizmci ile görüşme fırsatımız oldu. İnşallah ilimizin yıldızını daha parlatarak Kültür ve Turizm şehri olma yolunda ilerleyeceğiz” dedi.

Bu haber 802 kez okundu.
Bölgesel - 15:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by