Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Turizm Projelerinin Eğitim çalışmaları başladı

Çankırı Belediyesi, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ortaklığı ile yürüttüğü iki farklı projenin eğitim çalışmalarına başladı. Çankırı’da Yeni Gün KUZKA Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi Programı kapsamında Çankırı Tarihi Kent Merkezinin Korunması ve Turizme Kazandırılması Projesini yürüten Çankırı Belediyesi,  personeline yönelik Turistik Alan Tanıtım Eğitimi düzenledi.  Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde konuşmacı olarak Çankırı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Bölgesel - 26 Mart 2021 14:10 A A

Çankırı Belediyesi, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) ortaklığı ile yürüttüğü iki farklı projenin eğitim çalışmalarına başladı.

Çankırı’da Yeni Gün

KUZKA Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi Programı kapsamında Çankırı Tarihi Kent Merkezinin Korunması ve Turizme Kazandırılması Projesini yürüten Çankırı Belediyesi,  personeline yönelik Turistik Alan Tanıtım Eğitimi düzenledi.  Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde konuşmacı olarak Çankırı Karatekin Üniversitesi Ilgaz Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mikail Kara’nın yer aldığı eğitimde; belediyeye ait tarihi ve kültürel mekânlarda görev alan personelin turizmin yaratıcı unsurlarını kullanarak ziyaretçilere Çankırı hakkında doğru ve etkili tanıtım yapması,  turizm bilincinin geliştirilmesi hedeflendi.

Çankırı Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile ortak yürütülen Çankırı Kent Merkezinin Turizm Cazibe Alanı Haline Getirilmesi Projesi kapsamında ise Çankırı Belediyesi ve İl Kültür Müdürlüğü personeline “Müzecilik” eğitimi verildi. Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde Müze Araştırmacısı Atilla Can tarafından yapılan sunumda; müzede yer alan nesnelerin ziyaretçiler ile nasıl buluşturulacağı anlatıldı.

Bu haber 499 kez okundu.
Bölgesel - 14:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by