Sumitomo Rubber Ako
13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Valiliği Uyardı!

Çankırı Valiliği Uyardı! “Konuyla ilgili resmi bilgilere itibar edilmelidir.” Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valiliği’nden Koronavirüs salgını şüphesi ile Çankırı’da hastaneye kaldırılan 10 Hastadan 7’sinin sonuçlarının nekatif çıktığı ve diğer 3 kişinin de tahlil sonuçlarının beklendiği duyuruldu. Çankırı Valiliği konu hakkında yaptı açıklamada, “Koronavirüs (COVID-19) hastalığı, 31 Aralık 2019’da Çin’in Vuhan şehrinde yayılmaya başlamış, Ocak ve […]
Çankırı Gündemi - 20 Mart 2020 09:55 A A

Çankırı Valiliği Uyardı! “Konuyla ilgili resmi bilgilere itibar edilmelidir.”

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valiliği’nden Koronavirüs salgını şüphesi ile Çankırı’da hastaneye kaldırılan 10 Hastadan 7’sinin sonuçlarının nekatif çıktığı ve diğer 3 kişinin de tahlil sonuçlarının beklendiği duyuruldu. Çankırı Valiliği konu hakkında yaptı açıklamada, “Koronavirüs (COVID-19) hastalığı, 31 Aralık 2019’da Çin’in Vuhan şehrinde yayılmaya başlamış, Ocak ve Şubat aylarında vaka sayıları hızla artıp dünya geneline yayılmıştır. Tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs (COVID-19) salgını, ülkemizde ilk vaka bildirimi 11 Mart 2020 tarihinde olmuştur.

Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle İlimizde gerçeği yansıtmayan, asılsız, paniğe ve endişeye yol açacak bazı söylentilerin kamuoyuna yayıldığı görülmektedir. İlimizde bugüne kadar 10 şüpheli vakadan numune alınmış, 7 tanesinin sonucu negatif çıkmış, 3 tanesinin sonucu da beklenmektedir. Şu ana kadar Koronavirüs (COVID-19) tanısı konulmuş vaka bulunmamaktadır.

Konuyla ilgili resmi bilgilere itibar edilmelidir, bu konuda her gün saat 16.00’da Valiliğimiz sitesinden güncel duyuru yapılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Çankırı Valiliği Koronavirüsü hakkında her gün saat 16.00’da Çankırı Valiliği web sitesi www.cankiri.gov.tr/ adresinden güncel duyuru yapılacağı açıkladı.

Bu haber 1569 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by