Sumitomo Rubber Ako
19° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Valiliği’nden Londra’dan gelen 262 vatandaş hakkında açıklama

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valiliği tarafından Londra’dan gelen 262 vatandaş hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Londra’dan gelen 262 vatandaşımız kontrollü bir şekilde Emir Karatekin Erkek Yurdu’na yerleştirildi. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları AFAD ekiplerimiz ve KIZILAY tarafından karşılanmaktadır. Karantinada bulunan vatandaşlarımızın özel ihtiyaçları için AFAD tarafından bir çağrı hattı ve WhatsApp İletişim hattı oluşturuldu. Talepleri ekiplerimiz tarafından gerekli […]
Çankırı Gündemi - 20 Nisan 2020 11:31 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valiliği tarafından Londra’dan gelen 262 vatandaş hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Londra’dan gelen 262 vatandaşımız kontrollü bir şekilde Emir Karatekin Erkek Yurdu’na yerleştirildi. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları AFAD ekiplerimiz ve KIZILAY tarafından karşılanmaktadır.

Karantinada bulunan vatandaşlarımızın özel ihtiyaçları için AFAD tarafından bir çağrı hattı ve WhatsApp İletişim hattı oluşturuldu. Talepleri ekiplerimiz tarafından gerekli önlemler alınarak itina ile karşılanmaktadır.

Vatandaşlarımız gelmeden önce yurdun tamamını dezenfekte ederek süreci kontrollü bir şekilde atlatma adına gerekli tüm çalışmaları yapıldı.

Çalışan ekiplerimizin güvenliği için yurt her gün düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Sayın Valimiz Hamdi Bilge Aktaş başta olmak üzere, Sağlık Müdürlüğü, AFAD, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Emniyet Ekiplerimiz süreci yakinen takip etmektedir.

Süreçte yardımını esirgemeyen tüm görevlilerimize teşekkür ediyoruz.

Londra’dan gelen vatandaşlarımız akşam saatlerinde yapılan çalışmalar için  çalışan personelimizi, moral amaçlı camlara çıkarak alkışladılar.

Vatandaşlarımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Bilindiği gibi bu süreç içerisinde sosyal mesafeyi ve karantina kurallarına riayeti yakından takip ediyoruz. Bu süreçte de Çankırılı vatandaşlarımızın herhangi bir paniğe ve asılsız haberlere itibar etmemesini istiyoruz.

Burada tüm önlemleri almış bulunmaktayız. Karantina altında bulunanlar hiçbir şekilde odalarından çıkmıyor ve tüm vatandaşlarımızın ihtiyacını görevli personeller tarafından karşılanmakta. Personellerimiz ise sürekli dezenfekte edilerek virüsün bulaşma ihtimalini de minimuma indiriyoruz.

Odalara ve kooridorlara herhangi bir şekilde sipariş ve görevli harici personelin girmesine müsade edilmemektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 822 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by