Sumitomo Rubber Ako
13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Valiliği’nden “Seyahat İzin Belgesi” açıklaması

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valiliği, toplu ulaşımın durdurulması nedeniyle seyahat belgesi düzenlenmiş olmasına rağmen kendi özel aracı olmayan vatandaşların mağdur olmamaları ve seyahat edebilmelerini temin için açıklamalarda bulundu. Çankırı Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş-çıkışlar sınırlandırılmış,  bu illere/illerden yapılan tüm toplu taşıma faaliyetleri 15 gün süre ile geçici olarak durdurulmuştur. Giriş-çıkışları […]
Çankırı Gündemi - 7 Nisan 2020 11:46 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valiliği, toplu ulaşımın durdurulması nedeniyle seyahat belgesi düzenlenmiş olmasına rağmen kendi özel aracı olmayan vatandaşların mağdur olmamaları ve seyahat edebilmelerini temin için açıklamalarda bulundu.

Çankırı Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “30 büyükşehir ve Zonguldak iline giriş-çıkışlar sınırlandırılmış,  bu illere/illerden yapılan tüm toplu taşıma faaliyetleri 15 gün süre ile geçici olarak durdurulmuştur.

Giriş-çıkışları sınırlandırılan illerimize/illerimizden giriş-çıkış yapılabilmesinin istisnaları belirtilmiş ve bu istisnalar kapsamında olanlara valilik ve kaymakamlıklarca “Seyahat İzin Belgesi” düzenleneceği kararlaştırılmıştır. Toplu ulaşımın durdurulması nedeniyle seyahat belgesi düzenlenmiş olmasına rağmen kendi özel aracı olmayan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları ve seyahat edebilmelerini temin için maksimum 20 kişi kapasiteye kadar D2 yetki belgesi olan araçların yolcu kapasitesi sayısının yarısını geçmemek şartı ile bu kapsamda kullanılabileceği belirtilmiştir.

Bu sebeple valilik ve kaymakamlıklarca, ilgili meslek odaları veya sektör temsilcileri ile işbirliği içinde kendi özel aracı olmayıp seyahat izin belgesi düzenlenen vatandaşlar için düzenlenen seyahat izin belgesi sayısı, seyahat günü, güzergahı gibi hususlar göz önüne alınarak, uygun şartlar oluştuğu taktirde otogarlardan gerekli araç temini planlaması yapılacaktır.

Mazeretleri sebebiyle giriş-çıkışları sınırlandırılan illerimize seyahat etme zorunluluğu olan ve kendi özel aracı bulunmayan vatandaşlarımızın durumlarını Alo 122 vasıtasıyla bildirmeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Bu haber 1170 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by