Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz trafik denetimine katıldı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da karayolu güvenliği ve kazaların en aza indirilmesini sağlamak üzere sıklıkla yapılan trafik denetimleri bu sefer gökyüzünden gerçekleştirildi. Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığına ait bir helikopterle gerçekleştirilen denetime Vali Ayaz ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç katıldı. İl Merkezinden başlayan denetim Çankırı-Eldivan-Şabanözü-Çubuk 18-52 il yolu, Şabanözü-Orta 18-51 il yolu, […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 29 Eylül 2022 18:32 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da karayolu güvenliği ve kazaların en aza indirilmesini sağlamak üzere sıklıkla yapılan trafik denetimleri bu sefer gökyüzünden gerçekleştirildi.

Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanlığına ait bir helikopterle gerçekleştirilen denetime Vali Ayaz ve İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç katıldı.

İl Merkezinden başlayan denetim Çankırı-Eldivan-Şabanözü-Çubuk 18-52 il yolu, Şabanözü-Orta 18-51 il yolu, Çerkeş-Kızılcahamam 18-78 il yolu ve Çankırı-Çorum D 180-01 Devlet Karayolunda yapıldı.

Denetim kapsamında Vali Ayaz yollardaki trafik yoğunluğu, yolların durumu, trafikte gerçekleşen ihlalleri ve trafik ekiplerinin yaptığı uygulamaları havadan gözlemledi.

Havadan trafik denetimlerine, 2021-2030 yılları arasında trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının yüzde 50 oranında azaltılmasını hedefleyen 2021/2 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile yürürlüğe giren Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Kapsamında, vatandaşların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak ve trafik güvenliği konusunda mevcut farkındalığı arttırmak amacıyla kararlılıkla devam edileceği bildirildi.

Helikopterle yapılan denetimle eşzamanlı olarak yollarda da drone ve uygulama noktaları yoluyla gün içerisinde, 5 trafik, 5 asayiş ve 2 mobil olmak üzere toplam 12 ekip ve 37 personelle denetimler devam etti. Yapılan denetimlerde 209 araç ve sürücü kontrol edilerek 9 araç ve sürücü hakkında idari para cezası uygulandı. 2 araç trafikten men edilerek 1 araç hakkında da Gümrük Kanununa muhalefetten işlem yapıldı.

Bu haber 483 kez okundu.
Bölgesel - 18:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by