Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz: Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri ‘Gazilerimiz’

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz 19 Eylül Gaziler Günü mesajı yayınladı Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Ayaz yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül günü, kahraman gazilerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için her yıl Gaziler […]
Çankırı Gündemi - 19 Eylül 2020 09:36 A A

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz 19 Eylül Gaziler Günü mesajı yayınladı

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Ayaz yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül günü, kahraman gazilerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için her yıl Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

Ülkemizin her karış toprağına ve tarihimize altın harflerle kazınan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin bu özel gününü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Tarihin her döneminde hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir gurur saymıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği uğrunda gazilik mertebesine ulaşan Gazilerimiz ve onların aziz hatırası bizim şerefimizdir. Bu güzel vatanda gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bugün huzur içerisinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin “Gaziler Günü”nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş olanları rahmetle yâd ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 594 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by