Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz: YENİ DÖNEMİN ADI KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Kontrollü Normalleşme sürecine girdi. Kontrollü normalleşme sürecinin devamı ve tekrardan yasakların gelmemesi için vatandaşların rehavete kapılmamaları gerekiyor. Geçtiğimiz Pazartesi günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine’de; yeni kontrollü normalleşme sürecine dair temel usul ve esaslar, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak belirlenmişti. Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar […]
Çankırı'da Yeni Gün - Bölgesel - 5 Mart 2021 09:45 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Kontrollü Normalleşme sürecine girdi. Kontrollü normalleşme sürecinin devamı ve tekrardan yasakların gelmemesi için vatandaşların rehavete kapılmamaları gerekiyor.

Geçtiğimiz Pazartesi günü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine’de; yeni kontrollü normalleşme sürecine dair temel usul ve esaslar, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri göz önünde bulundurularak belirlenmişti. Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde;

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından tespit edilen kriterlere göre iller 4 ayrı risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek)ayrılarak salgınla mücadeledeki tedbir seviyeleri risk gruplarına göre belirlenmiş olup, Çankırı orta risk grubunda yer alan iller arasında sayılmıştı.

Bu kapsamda, dün Çankırı Valisi Abdullah Ayaz kentte denetimlerde bulundu.

“Ümidimiz bu seviyede kalabildiğimiz kadar kalmak”

Yapılan denetimler öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Ayaz, olumsuz bir gelişmenin olmadığına vurgu yaptı. Vali Ayaz, “Malum iki haftada bir yeni tablo güncellencek. Ümidimiz bu seviyede kalabildiğimiz kadar kalmak. Bütün gayretimiz o yönde. Ben buradan başlayacağım ama, şu anda da il genelinde tüm ekiplerimiz denetimlerde. Kaymakamlarımız, daire müdürlerimiz, ilgili arkadaşlarımız olmak üzere denetlemeler inşallah daha önce yaptığımız gibi içlerimizde ve  sokaklarımızda devam edecek. Bu denetimleri gerçekleştireceğiz. Daha önce bunu çok yaşadık” şeklinde konuştu.

“Yeni dönemin adı kontrollü sosyal hayat”

Kontrollü sosyal hayat dönemine girildiğini söyleyen Ayaz, “Yeni dönemin adı kontrollü sosyal hayat. Kontrollü normalleşme. Onun için vatandaşlarımızdan istirhamımız bu süreçte tedbiri elden bırakmamaları. Biraz daha yolumuz var. Yani artık ışığın görüldüğünü sona doğru yaklaştığımızı değerlendiriyoruz. Ama bu bizim gündemimizi devam ettirecek. Arkadaşlarımızla beraber gayret göstereceğiz. Vatandaşlarımızdan da bu çabalarımıza destek bekliyoruz. Sizlerin de inşallah bizlere vereceğiniz destekle aldığımız her kararın etkisini, iki hafta içerisinde göreceğiz. İki hafta sonra açıklanan yeni haritada bu rakamı göreceğiz inşallah. Bu hafta geçen haftaya göre stabil gidiyor. Ama tabi dediğim gibi işletmeler açıldı. Bu tarz yükseliş görebiliriz. Bu yüzden daha dikkatli olmamız gerekmekte. Yani tekrar söylüyoruz; tedbirleri elden bırakmamamız gerekiyor. Aşı olan vatandaşlarımız tedbiri elden bırakmayacak. Bir süre daha hep beraber tedbirli olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Çankırı genelinde de 25 tane mutasyonlu virüs tespitimiz var”

Mutasyonlu virüs konusunda da açıklamalarda bulunan Ayaz, “Mutasyonlu virüste de, daha önceden de dediğim gibi biraz arttı. Yaklaşık 25 kişi oldu vaka sayısı. Bunların 5 tanesi Kızılırmak’ta başladı. Arkasından Kızılırmak’ta bu sayı 6 oldu. Şu anda Çankırı genelinde de 25 tane mutasyonlu virüs tespitimiz var. Dediğim gibi; vürüs bu tarz mutasyonlu da olsa mutasyonsuz da olsa tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Maskemizi takacağız, mesafemizi koruyacağız ve ekstra dikkatli olacağız” dedi.

Bu haber 1346 kez okundu.
Bölgesel - 09:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by