Sumitomo Rubber Ako
12° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı Valisi Ayaz: “Orman yangını kontrol altına alındı”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Merkez Dereçatı köyü, Dedeköy, Ilgaz ve Yapraklı ilçeleri sınırlarında orman yangını meydana geldi. Orman Genel Müdürlüğü, Çankırı AFAD arama kurtarma ekibi  ile Çankırı merkez ve diğer ilçelerde itfaiye ekipleri olay yerine ulaşırken ilave olarak havadan 2 helikopter ve 1 uçakla müdahale edildi. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve Çankırı […]
Çankırı Gündemi - 4 Eylül 2020 10:40 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Merkez Dereçatı köyü, Dedeköy, Ilgaz ve Yapraklı ilçeleri sınırlarında orman yangını meydana geldi. Orman Genel Müdürlüğü, Çankırı AFAD arama kurtarma ekibi  ile Çankırı merkez ve diğer ilçelerde itfaiye ekipleri olay yerine ulaşırken ilave olarak havadan 2 helikopter ve 1 uçakla müdahale edildi.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen orman yangını olan alanlarda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldığı belirtildi.

Yangının çıktığı alanda incelemelerde bulunan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Ayaz, “Orman yangınlarıyla ilgili olarak kaymakamların ve ilgili arkadaşlarımızın katılımıyla bir toplantı gerçekleştirmiştik. İl genelinde bazı yasaklar getirmiştik. Bugüne kadarda iyi gelmiştik ama gördüğünüz gibi üzücü bir manzarayla karşı karşıyayız. Buna da şükür diyelim. Arkadaşlarımız daha ileriye gitmeden yangını kontrol altına aldılar. Soğutma çalışmaları devam edecek. Ama bit kere daha hatırlatıyoruz. Küçücük bir ihmalim böyle devasa bir maliyeti oluyor. Yılların emeği heba oldu. Buraların eski manzarasına kavuşması da yıllar alacak daha kötüsü de olabilirdi. Bir kez daha vatandaşlarımızdan dikkat edilmesini yasak olan yerlere girilmemesini girilse dahi çok dikkatli olmasını gereksiz ateş yakılmamasını yakılan ateşlerin dikkatli bir şekilde söndürülmesini bir kere daha istiyoruz. Yine dediğim gibi küçük ihmaller böyle devasa maliyetler çıkarıyor. Bununla geçmiş olsun diyelim” dedi.

Bu haber 551 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:40 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by