Sumitomo Rubber Ako
13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı yurdunda (uluyazı kampüsü) ilkbahar hazırlıkları

Çankırı’da Yeni Gün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda çevre düzenlemesi ve bakım onarım çalışmaları yapılıyor. Çankırı Yurdu Uluyazı Kampüsü bahçesinde ilkbaharın gelmesiyle birlikte toprak tesviye, bitkilendirme, çim ekimi, peyzaj, ilaçlama, budama ve ağaç diplerini temizleme çalışmaları yapıldı. Mevsimlik çiçeklerin yurdun dört bir yanındaki yeşil alanlara dikimini de yoğun bir şekilde gerçekleştirildi. Bahçe çalışmalarını […]
Çankırı Gündemi - 2 Mayıs 2020 11:18 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda çevre düzenlemesi ve bakım onarım çalışmaları yapılıyor.

Çankırı Yurdu Uluyazı Kampüsü bahçesinde ilkbaharın gelmesiyle birlikte toprak tesviye, bitkilendirme, çim ekimi, peyzaj, ilaçlama, budama ve ağaç diplerini temizleme çalışmaları yapıldı. Mevsimlik çiçeklerin yurdun dört bir yanındaki yeşil alanlara dikimini de yoğun bir şekilde gerçekleştirildi.

Bahçe çalışmalarını yerinde inceleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak “ Dünyada Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında her yerde olduğu gibi kurumumuzda da devletimizin talimatıyla öğrencilerimizi evlerine gönderdik. Bu yüzden bünyemizde bulunan personellerimizle esnek mesai kapsamında dönüşümlü olarak çevre düzenlemesi ve yeşil alanların bakımı ve çimlendirme gibi genel bahçe çalışmaları yapılmaktadır. En azından zorlu süreçlerden geçtiğimiz şu günleri, birlikte yaşadığımız diğer canlıların bakımına ayıralım istedik. İlkbahar hazırlıkları kapsamında toprak tesviye, çim ekimi vesaire çalışmalarımıza ağırlık verdik.” diyerek kısa bir bilgi verdi.

Bu haber 1145 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by