Sumitomo Rubber Ako
-0° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da 112 Acil Çağrı Merkezi devreye girdi

Çankırı’da Yeni Gün Türkiye genelinde uygulamaya geçirilen 112 Acil Çağrı Merkezi Uygulaması kapsamında açılan 55’inci Çağrı Merkezi olan Çankırı 112 Acil Çağrı Merkezi, Abdulhalik Renda Mahallesi’ndeki binasında, 22 Ocak 2021 tarihi itibariyle devreye girdi. Bu nedenle 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde bir tören gerçekleştirildi. Törene Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı […]
Bölgesel - 23 Ocak 2021 10:11 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Türkiye genelinde uygulamaya geçirilen 112 Acil Çağrı Merkezi Uygulaması kapsamında açılan 55’inci Çağrı Merkezi olan Çankırı 112 Acil Çağrı Merkezi, Abdulhalik Renda Mahallesi’ndeki binasında, 22 Ocak 2021 tarihi itibariyle devreye girdi. Bu nedenle 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünde bir tören gerçekleştirildi.

Törene Vali Abdullah Ayaz, Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İçişleri Bakanlığı Acil Çağrı Merkezi Daire Başkanı Tarık Bahadır, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, Siyasi parti temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

Gerçekleştirilen törende konuşan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, acil durumlara her zaman hazırlıklı olunması gerektiğini ifade ederek, “Hep beraber ülke genelinde gerçekleşen dönüşümün, devrimin açılışına şahitlik etmekteyiz. Acil durumlar, doğal afetler gibi hadiseler hayatın bir gerçeği. Bizim bunlara hazırlıklı olmamızda en büyük amacımızdır. Bakanlığımız bünyesinde Sayın Bakanımızın da büyük önem verdiği 112 Acil Çağrı Merkezlerinin dönüşüm projesi başlatıldı. İnşallah 55’inci il olarak biz, bugün 112 Acil Çağrı Merkezimizi devreye almış oluyoruz. Bu merkez, önümüzdeki süreçlerde acil durumlara müdahale edecek olan birimlerimizin daha iyi koordine olmasını, hizmetin daha iyi sunulmasını, hem arkadaşlarımızın hem de vatandaşlarımızın daha rahat bir şekilde acil durumlarda merkezimize ulaşmasını ve koordine olmasını sağlamış olacak. Bu vesileyle Acil Çağrı Merkezimizin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Törende ayrıca Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu ve İçişleri Bakanlığı Acil Çağrı Merkezi Daire Başkanı Tarık Bahadır da birer konuşma yaptı. Ardından Vali Ayaz ve beraberindekiler Çağrı Merkezini gezerek, personellerden bilgi aldılar.

Bu haber 1881 kez okundu.
Bölgesel - 10:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by