Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da 135 köyde 909 km karla mücadele çalışması yapıldı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü Çankırı’da yapılan karla mücadele verilerini açıkladı. Açıklamada Çankırı’da karla mücadele çalışmalarının yapıldığı ve vatandaşların mağdur olmaması için Çankırı Merkez, ilçe ve köylerinde yol açma çalışmaları yapıldığı bildirildi. Çankırı Merkez, ilçeleri ve köylerinde yapılan karla mücadele çalışmalarında, ulaşıma kapalı köyün olmadığı açıklandı. […]
Bölgesel - 8 Ocak 2020 11:35 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü Çankırı’da yapılan karla mücadele verilerini açıkladı. Açıklamada Çankırı’da karla mücadele çalışmalarının yapıldığı ve vatandaşların mağdur olmaması için Çankırı Merkez, ilçe ve köylerinde yol açma çalışmaları yapıldığı bildirildi.

Çankırı Merkez, ilçeleri ve köylerinde yapılan karla mücadele çalışmalarında, ulaşıma kapalı köyün olmadığı açıklandı. Bugüne kadar karla mücadelesi yapılan toplam köy sayısının 135 olduğu bildirilirken toplamda 909 km yolun ulaşıma açık hale getirildiği ifade edildi.

Çankırı genelinde karla mücadele çalışmalarında çalışan makinelerin sayısı toplamda 6 kepçe, 13 greyder, 2 dozer, 2 kar temizleme aracı ve 6 kamyon olarak belirtildi.

Çankırı Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü verilerine göre, Atkarcalar’a bağlı 9 köyde 75 km, Bayramören’de 7 köyde 11 km, Çerkeş’te 21 köyde 183 km, Ilgaz’da 23 köyde 97 km, Kurşunlu’da 26 köyde 139 km ve Orta’da 31 köyde 258 km yolda karla mücadele çalışması yapıldı. Yapılan açıklamada toplamda 135 köyde 909 km yol kullanıma açıldığı ve kapalı köy yolunun bulunmadığı da bildirildi.

Bu haber 5671 kez okundu.
Bölgesel - 11:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by