Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü böyle anılacak

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününün dördüncü yıldönümünü özel etkinlikler ile anmaya hazırlanıyor.  Çankırı Valiliği tarafından oluşturulan komisyonun belirlediği program dâhilinde 15 Temmuz şehitleri de şehadet şerbetini içtikleri günde yâd edilecek. 15 Temmuz Çarşamba günü saat 13.00’te Şehitlik’te düzenlenen tören ile başlayacak etkinlikler,  saat 13.30’da Taş Mescit’te fotoğraf sergisi, şehit […]
Çankırı Gündemi - 14 Temmuz 2020 09:19 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününün dördüncü yıldönümünü özel etkinlikler ile anmaya hazırlanıyor.  Çankırı Valiliği tarafından oluşturulan komisyonun belirlediği program dâhilinde 15 Temmuz şehitleri de şehadet şerbetini içtikleri günde yâd edilecek.

15 Temmuz Çarşamba günü saat 13.00’te Şehitlik’te düzenlenen tören ile başlayacak etkinlikler,  saat 13.30’da Taş Mescit’te fotoğraf sergisi, şehit yakınlarının ve gazilerin ziyaret edilmesi, Ilgaz Dağı 15 Temmuz Şehitler ve Milli İrade Tırmanışı, bisiklet sporcuları tarafından vefa turu,  Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde ikindi namazı öncesinde mevlid-i şerif okunması ve saat 21.00’de ise Çankırı Belediyesi tarafından Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen özel program ile sürecek. Ayrıca, saat 22.00’de ilimiz sporcuları tarafından sancak koşusu gerçekleştirilecek. Gece yarısına kadar sürecek program sonrasında ise demokrasi nöbeti devam edecek.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 15 Temmuz’u anmak için tüm hemşehrilerini Milli İrade Meydanı’na beklediklerini söyledi.

Bu haber 813 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by