Sumitomo Rubber Ako
11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da 29 Ekim kutlama programları gerçekleştirildi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’inci yıl dönümü kutlamaları, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Çankırı Valiliği, Çankırı Garnizon Komutanlığı ve Çankırı Belediyesi tarafından anıta çelenk bırakıldı. İlk olarak Çankırı Valisi Abdullah Ayaz tarafından Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı. Ardından Çankırı Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç ve Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen anıta çelenk […]
Çankırı Gündemi - 29 Ekim 2020 10:26 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’inci yıl dönümü kutlamaları, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Çankırı Valiliği, Çankırı Garnizon Komutanlığı ve Çankırı Belediyesi tarafından anıta çelenk bırakıldı. İlk olarak Çankırı Valisi Abdullah Ayaz tarafından Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.

Ardından Çankırı Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç ve Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen anıta çelenk bırakarak Mustafa Kemal Atatürk’ü selamladılar.

Daha sonra Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Karatekin Parkı’nda “Kurtuluş Savaşımız” konulu resim yarışması açılışı yapıldı.

Anıt alanında düzenlenen törene Vali Abdullah Ayaz, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör V. Prof. Dr. Murat Arı, Vali Yardımcıları Abdullah Aslaner ile Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık,  siyasi parti il başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, subaylar, polisler, STK Temsilcileri, basın mensupları, ve vatandaşlar katıldı.Açılışın ardından sergi gezildi ve program sona erdi.

Bu haber 434 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by