Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da 30 bin adet kadife dikildi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi, 30 bin adet mevsimlik kadife çiçeğini şehrin muhtelif alanlarında toprak ile buluşturdu. Yaz döneminin gelmesi ile birlikte kent estetiğine ağırlık veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çankırı Kalesi, Recep Tayyip Erdoğan Parkı, Atatürk Bulvarı ve Fuar Yolu başta olmak üzere şehir merkezindeki tüm refüjleri ve dekoratif saksıları kadifeler ile süsledi. Caddelerin […]
Çankırı Gündemi - 8 Temmuz 2020 09:50 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi, 30 bin adet mevsimlik kadife çiçeğini şehrin muhtelif alanlarında toprak ile buluşturdu. Yaz döneminin gelmesi ile birlikte kent estetiğine ağırlık veren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Çankırı Kalesi, Recep Tayyip Erdoğan Parkı, Atatürk Bulvarı ve Fuar Yolu başta olmak üzere şehir merkezindeki tüm refüjleri ve dekoratif saksıları kadifeler ile süsledi. Caddelerin griliği, sarı ve turuncu kadifeler ile renklendi.

Mevsimsel değişikliklere dayanıklı ve toprak yapısına uygun bitkiler kullanarak kent estetiğine katkı sağlamak istediklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Park, bahçe ve peyzaj alanlarımız şehrimizin göze çarpan ilk vitrini. Hem kent estetiği hem de geleceğe yönelik atılan adımlar ile Çankırı, çiçek açmalı. Hedefimiz; yeşil, renkli, ferah bir Çankırı inşasına katkı sağlamak.” dedi.

Bu haber 1423 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by