Sumitomo Rubber Ako
20° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da 4 sınıf karantinaya alındı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası programına katılan Çankırı Valisi Abdullah ayaz,’’Bir buçuk yıldır kapalı olan okullar açıldı. En büyük hedefimiz bu eğitim dönemini kesintisiz bir şekilde sürdürmek. Okullarımızda alınabilecek er türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Bunun dışında bireysel olarak tedbirlere riayet etmemiz gerekmekte. Aşılamada her ne kadar mavi olsakta hala açıklarımız var. Eksik doz olanlar […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 13 Eylül 2021 17:57 A A

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası programına katılan Çankırı Valisi Abdullah ayaz,’’Bir buçuk yıldır kapalı olan okullar açıldı. En büyük hedefimiz bu eğitim dönemini kesintisiz bir şekilde sürdürmek. Okullarımızda alınabilecek er türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Bunun dışında bireysel olarak tedbirlere riayet etmemiz gerekmekte. Aşılamada her ne kadar mavi olsakta hala açıklarımız var. Eksik doz olanlar muhakkak aşılarını yaptırsınlar. Bu süreci götürebilmemiz noktasında şu anda en önemli tedbir aşı. Vatandaşlarımızdan da velilerimizden de bu konuda bizlere destek olmalarını istiyoruz. Süreci yakından izliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Okulların açılmasının üzerinden bir hafta geçtiğini belirten Vali Abdullah Ayaz, ”Hastalık ikinici hafta bittiğinde birazcık daha netleşecektir. Muhakkak vakalar olacaktır. Eğitime ne olursa olsun kararlılıkla devam edeceğiz. Malum eğitimde kayıplar oluştu. Artık bundan fazlasına tahammülümüz kalmadı.” dedi.

Açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Vali Ayaz,’ İl Hıfzıssıhha Kurulunda aldığımız kararlar uygulamada. Aşı yaptırmayan eğitimciler Pazar günleri ve Çarşamba günleri PCR Testi yaptırmak zorunda bu işin takipçisi olacağız. Umarım aşı olmayan eğitimcilerde en kısa sürede aşı olacaklardır. Çankırı Merkez’de 4 sınıfımız vakalardan ötürü karantinaya alındı. Ama endişe edilecek bir durum söz konusu değil. Hastanemizde tedavi gören öğrencimiz bulunmamakta. 18 yaş altında da ağır vakalarımız bulunmamakta. Temennimiz o ki hiç vaka olmasın. Fakat bu bir salgın muhakkak oluyor.” diyerek tedbirlere uyulmasını istedi.

Bu haber 473 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 17:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by