Sumitomo Rubber Ako
13° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da bir karantina daha

Korgun Hıcıp Köyü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’nın Korgun ilçesine bağlı Hıcıp (Yolkaya) köyü Korgun Kaymakamlığı tarafından karantina altına alındı. Korgun ilçesine bağlı Hıcıp Köyünde korona (Covid-19) testi pozitif çıkan dört vakanın tespit edilmesi nedeniyle Korgun İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi acil olarak toplandı. Kaymakam Göksel Yüksel başkanlığında toplanan Korgun İlçe […]
Çankırı Gündemi - 16 Nisan 2020 11:38 A A

Korgun Hıcıp Köyü İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’nın Korgun ilçesine bağlı Hıcıp (Yolkaya) köyü Korgun Kaymakamlığı tarafından karantina altına alındı.

Korgun ilçesine bağlı Hıcıp Köyünde korona (Covid-19) testi pozitif çıkan dört vakanın tespit edilmesi nedeniyle Korgun İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi acil olarak toplandı.

Kaymakam Göksel Yüksel başkanlığında toplanan Korgun İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 14.04.2020 tarih ve 09 sayılı kararıyla; halk sağlığının korunması ve salgının kontrol altına alınması açısından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27.ve 72. maddeleri kapsamında 14 Nisan 2020 tarihi saat 24:00 itibariyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına geçilerek köye giriş ve çıkışların kapatılmasına karar verdi.

Korgun Kaymakamlığı Hıcıp Köyü’nün karantinaya alındığını duyurdu.

Korgun Kaymakamlığı tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Korgun İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 14.04.2020 tarih ve 09 sayılı kararıyla;

İlçemize bağlı Hıcıp Köyünde Covid-19 pozitif dört vakanın tespit edilmesi nedeniyle halk sağlığının korunması ve salgının kontrol altına alınması açısından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27.ve 72. maddeleri kapsamında 14 Nisan 2020 tarihi saat 24:00 itibariyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına geçilerek köye giriş ve çıkışların kapatılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 1228 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by