Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da Emniyet Teyakkuzda

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücedele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonda Kaçak Tütün ve Sahte İçki ele geçirildi. Çankırı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücedele Şube Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Kaçak sigara, kıyılmış tütün, makaron, puro, pipo tütünü, elektronik sigara ve likidi gibi tütün ve tütün mamullerinin yasa dışı satışının […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Bölgesel - 25 Mayıs 2021 12:05 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücedele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyonda Kaçak Tütün ve Sahte İçki ele geçirildi.

Çankırı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücedele Şube Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Kaçak sigara, kıyılmış tütün, makaron, puro, pipo tütünü, elektronik sigara ve likidi gibi tütün ve tütün mamullerinin yasa dışı satışının engellenmesi ile yasal ticaretin yapıldığı piyasada haksız rekabetin ve devletimizin vergi kaybının önlenmesine yönelik; sahte/kaçak el yapımı, dökme, bandrolsüz veya mükerrer bandrollü alkollü içkilerin tespiti ile sahte sosyal medya hesapları ve web sayfaları üzerinden satışını, üretimini ve kullanımını engellemek, insan sağlığı üzerindeki tehditleri ortadan kaldırmak ve can kaybının önüne geçilmesi amacıyla Çankırı KOM Şube Müdürlüğümüzce yapmış olduğumuz analiz, ihbar ve saha çalışmaları kapsamında;

19.05.2021 günü il merkezinde park halinde bulunan ve durumundan şüphelenilen bir araçta yapılan kontrol ve aramada; üzerinde herhangi bir yazı ibaresi ve TAPDK bandrolü bulunmayan 4 koli (box), her koli içerisinde 50 kutu olmak üzere toplam 200 kutu (40000 dal/tane) boş makaron tespit edilerek el konulmuştur. Olayla ilgisi olduğu tespit edilen H.E., İ.Y., ve H.Ö., isimli şahıslara 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan adli tahkikat başlatılmıştır.

Ayrıca uygun olmayan ortamlarda el/ev yapımı alkollü içki üretimi yaparak piyasaya sürdüğü değerlendirilen bir ikamette yapılan aramada; muhtelif ebatlarda toplamda yaklaşık 4,5 L el yapımı alkollü içki sıvısı, alkollü içki üretiminde kullanılan 7,5 L etil alkol sıvısı ile alkollü içki muhafazasında kullanılan pet ve cam şişeler tespit edilerek el konulmuştur. Olayla ilgisi olduğu tespit edilen M.A., isimli şahıs hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçu kapsamında adli tahkikat başlatılmıştır.

Kaçakçılık suçları ile mücadelede en etkin yöntemin, hiç şüphesiz vatandaşlarımız tarafından yapılan mücadele olduğunun bilinerek, Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın kaçakçılık olaylarına karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri iş yerleri, araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 3115 kez okundu.
Bölgesel - 12:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by