Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da et ve et ürünleri satışı yapan 6 firmada uygunsuzluk tespit edildi

Tarım ve Orman Bakanlığı, yaptığı kontroller sonucunda Çankırı’da et ve et ürünler, satışı yapan 6 firmada uygunsuzluk tespit etti. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31’inci maddesinin 6’ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır. Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 2 Mart 2022 19:26 A A

Tarım ve Orman Bakanlığı, yaptığı kontroller sonucunda Çankırı’da et ve et ürünler, satışı yapan 6 firmada uygunsuzluk tespit etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31’inci maddesinin 6’ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8’inci maddesi gereğince; laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

Bakanlığın yayınladığı açıklamada 1’i Şabanözü, 5’i Çankırı Merkez’de yer alan 6 firmada tek tırnaklı eti ve kanatlı eti tespit edilmiştir.

İlgili firmaların listesine ve detaylarına Tarım ve Orman Bakanlığının resmi internet sitesinde yer verildi.

Bu haber 4109 kez okundu.
Bölgesel - 19:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by