Sumitomo Rubber Ako
19° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da Gaziler Günü kutlandı

Çankırı’da Yeni Gün Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilmesinin yıldönümü olan 19 Eylül tarihinde kutlanan Gaziler Günü etkinlikleri Çankırı’da gerçekleştirildi. Kutlamalara Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık […]
Çankırı Gündemi - 21 Eylül 2020 09:49 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik unvanının verilmesinin yıldönümü olan 19 Eylül tarihinde kutlanan Gaziler Günü etkinlikleri Çankırı’da gerçekleştirildi.

Kutlamalara Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tunç, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hıdır Ayçiçek, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık siyasi parti il başkanları, daire amirleri, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar, STK temsilcileri, gaziler ile aileleri katıldı.

Program Anıt alanına çelenklerin sunulması ile başladı. Akabinde  gerçekleştirilen Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

Bu haber 311 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by