Sumitomo Rubber Ako
16° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da Kasım ayında 211 konut satıldı

Çankırı’da Yeni Gün TÜİK Başkanlığı tarafından açıklanan 2019 yılı Kasım ayı Konut Satış İstatistikleri hakkında TÜİK Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre; Çankırı’da Kasım ayında 211 konut satıldı Kasım ayında Çankırı genelinde konut satışları 211 adet olarak açıklandı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %18,5 oranında  arttığı görüldü. Kasım ayında Çankırı, en […]
Çankırı Gündemi - 18 Aralık 2019 10:34 A A

Çankırı’da Yeni Gün

TÜİK Başkanlığı tarafından açıklanan 2019 yılı Kasım ayı Konut Satış İstatistikleri hakkında TÜİK Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre;

Çankırı’da Kasım ayında 211 konut satıldı

Kasım ayında Çankırı genelinde konut satışları 211 adet olarak açıklandı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre %18,5 oranında  arttığı görüldü. Kasım ayında Çankırı, en fazla konut satışının gerçekleştiği 70. il oldu.

Çankırı’da ipotekli konut satışları 84 adet olarak gerçekleşirken diğer satış türleri sonucu 127 konut el değiştirdi

Kasım ayında Çankırı genelinde ipotekli konut satışları 84 adet olarak açıklandı. İpotekli konut satışları geçen yılın aynı ayında 7 adet olmuştu. İpotekli satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %40 olarak gerçekleşti. Çankırı, ipotekli konut satış oranının en yüksek olduğu 6. il oldu. İpotekli satılan konutların 21 tanesi ilk defa satılan konutlardan oluşurken 63 tanesinin ikinci el satış olduğu görüldü.

Diğer konut satışları da bir önceki yılın aynı ayına göre %25,7 oranında azalarak 127 adede geriledi. Kasım ayında diğer satışların toplam konut satışları içindeki payı %60 olarak hesaplandı.

Çankırı’da 70 konut ilk defa satılırken ikinci el konut satışında 141 konut el değiştirdi

Çankırı genelinde ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %16,7 oranında azalarak 70 oldu. İlk kez satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı %33,2 olarak açıklandı. Ülke genelinde Çankırı, ilk konut satış oranının en yüksek olduğu 62 il. oldu.

Çankırı genelinde ikinci el konut satışları da bir önceki yılın aynı ayına göre %50 artarak 141 adede yükseldi. Çankırı’daki toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı %66,8 olarak hesaplandı.

Bu haber 6530 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by