Sumitomo Rubber Ako
13° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da öğretmenlere Psikososyal Eğitimi Kursu Verildi

Çankırı’da Yeni Gün Psikososyal Destek Programı Uygulayıcı Eğitimi Kursu Tamamlandı Çankırı’da görev yapan rehberlik öğretmenlerine yönelik olarak açılan “Psikososyal Destek Programı Uygulayıcı Eğitimi Kursu” Gazi Anadolu Lisesinde yapılan iki grup çalışması ile tamamlandı. Mehmetçik Ortaokulu Rehberlik Öğretmeni Büşra ULUKAYA ve Ilgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehberlik Öğretmeni Hüseyin BALKANLIOĞLU’nun eğitim görevlisi olduğu kursta rehberlik […]
Çankırı Gündemi - 22 Haziran 2019 10:24 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Psikososyal Destek Programı Uygulayıcı Eğitimi Kursu Tamamlandı

Çankırı’da görev yapan rehberlik öğretmenlerine yönelik olarak açılan “Psikososyal Destek Programı Uygulayıcı Eğitimi Kursu” Gazi Anadolu Lisesinde yapılan iki grup çalışması ile tamamlandı.

Mehmetçik Ortaokulu Rehberlik Öğretmeni Büşra ULUKAYA ve Ilgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehberlik Öğretmeni Hüseyin BALKANLIOĞLU’nun eğitim görevlisi olduğu kursta rehberlik öğretmenleri travmalar sonrası ortaya çıkabilecek kriz durumlarına yönelik yapılabilecek çalışmalar konusunda eğitim aldılar.

Önleyici ve güçlendirici etkinliklerin de yer aldığı eğitimdeki travma türleri; doğal afet, ölüm-yas, intihar, cinsel istismar, terör ve göç olarak belirlendi.

Kurs çalışmasının gerçekleştirilmesinde emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Bu haber 1751 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by