Sumitomo Rubber Ako
22° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da Okul Önleri ve Çevrelerindeki Yaya Geçitleri Boyanıyor

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi, 2020-2021 eğitim ve öğretim dönemine hazırlık yapmaya başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, corona virüs tedbirleri kapsamında açılışı ileri bir tarihe alınan okulların önlerinde ve çevrelerinde bulunan yaya geçidi çizgilerini belirginleştiriyor. Belediye ekipleri, sürücülerin yayaları erken fark etmelerini, yayaların ise can ve mal güvenliğini sağlanmak için yaya geçidi çizgilerini boyamaya […]
Çankırı Gündemi - 22 Ağustos 2020 09:37 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi, 2020-2021 eğitim ve öğretim dönemine hazırlık yapmaya başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, corona virüs tedbirleri kapsamında açılışı ileri bir tarihe alınan okulların önlerinde ve çevrelerinde bulunan yaya geçidi çizgilerini belirginleştiriyor.

Belediye ekipleri, sürücülerin yayaları erken fark etmelerini, yayaların ise can ve mal güvenliğini sağlanmak için yaya geçidi çizgilerini boyamaya devam ediyor. Çalışmalar kapsamında yayalar ve sürücüler açısından görsel bir uyarıcı olması sebebi ile öncelikli olarak okul geçitleri ve okul çevrelerindeki yaya geçitleri boyanıyor. Çift kompenantlı yol çizgi boyası kullanılarak çizgilerin uzun süre korunması sağlanırken gece görüşü için de yansıtıcı malzeme kullanılıyor.

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Sağlık Bakanlığımızın paylaştığı veriler doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığımız, okulların 21 Eylül’de açılmasını planlıyor. Çankırı Belediyesi olarak devam ettirdiğimiz yol çizgilerini boyama çalışmasını, son alınan kararlar çerçevesinde okul geçitlerinde sürdürüyoruz. Her ihtimali göz önünde bulundurarak, çocuklarımızın güvenliğini korumak için gerekli önlemlerimizi alıyor ve hazırlıklarımızı yapıyoruz. Eşit eğitim görmek, tüm çocuklarımızın hakkı. Bu yüzden pandemi sürecinde hepimize sosyal bir sorumluluk düşüyor. Maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım ve hijyenimize dikkat edelim. Duyarsız davrandığımız her saniye, öncelikle çocuklarımızın geleceğinden çalıyoruz. Kendileri, sevdikleri ve tüm geleceğimiz için tüm hemşehrilerime kontrollü bir yaşamı tekrar hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Yol çizgileri boyama çalışmalarının şehrin muhtelif alanlarında devam ettiği bildirildi.

Bu haber 409 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by