Sumitomo Rubber Ako
24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da ormanlara girişler yasaklandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında Antalya, Adana, Muğla, Osmaniye ve Mersin başta olmak üzere, 21 ilde çıkan 63 yangının 42’sinin kontrol altına alındığı ve 21 yangının devam ettiğini belirtti. Türkiye’nin güneyindeki orman yangınlarının ardından birçok ilde ormanlara girişler belirli tarihlerde yasaklandı. Çankırı’da orman alanlarına girişlerin yasak olduğu iller arasında […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 30 Temmuz 2021 18:48 A A

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında Antalya, Adana, Muğla, Osmaniye ve Mersin başta olmak üzere, 21 ilde çıkan 63 yangının 42’sinin kontrol altına alındığı ve 21 yangının devam ettiğini belirtti.

Türkiye’nin güneyindeki orman yangınlarının ardından birçok ilde ormanlara girişler belirli tarihlerde yasaklandı.

Çankırı’da orman alanlarına girişlerin yasak olduğu iller arasında yer aldı. Çankırı Valiliği sosyal medya hesaplarından tarafından yapılan açıklamada Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu’nun 30.07.2021 tarih ve 1 nolu kararı ile ilimiz sınırları içerisinde belirlenen mesire alanları hariç olmak üzere; Ormanlara piknik yapmak ve hayvan otlatmak başta olmak üzere her türlü giriş 15.09.2021 günü bitimine kadar yasaklanmıştır, denildi.

Bu haber 254 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by