Sumitomo Rubber Ako
23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da refüj ve kaldırımlar boyanıyor

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi, farklı hava koşullarında zamanla tahrip olarak renkleri solan kaldırım taşlarında bakım çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehir içi cadde ve sokaklarda bulunan kaldırım ve orta refüjlerdeki beton bordür taşlarının tamamının renklerini yenileyecek. Bahar aylarının gelmesi ile birlikte Çankırı’da temizlik ve bakım çalışmaları devam ediyor. Corona virüs tehdidine karşı […]
Çankırı Gündemi - 16 Nisan 2020 11:36 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi, farklı hava koşullarında zamanla tahrip olarak renkleri solan kaldırım taşlarında bakım çalışmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehir içi cadde ve sokaklarda bulunan kaldırım ve orta refüjlerdeki beton bordür taşlarının tamamının renklerini yenileyecek.

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte Çankırı’da temizlik ve bakım çalışmaları devam ediyor. Corona virüs tehdidine karşı cadde ve sokaklarda titiz bir çalışma yürüten Belediye ekipleri, zamanla renk özelliğini kaybeden kaldırımları ve orta refüjleri boyayarak yeniliyor. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığımızın “Evde Kal” çağrısına uyarken bizler de yerel yönetim olarak onların sağlığını korumak ve şehrimizin ihtiyaçlarını karşılamak için özellikle temizlik ve kent estetiği alanındaki çalışmalarımızı daha da arttırdık. Cadde ve sokaklarımız, ilaçlı sularla sürekli yıkanıyor. Diğer taraftan da mevsimsel sebepler ile renkleri solan kaldırımlarımızı da boyamaya başladık. Kaldırımlardaki sarı ve beyaz renkler, ulaşımda araç sürücüleri için uyarıcı olduğundan çalışmamız tüm kaldırım ve orta refüjler tamamlanıncaya kadar devam edecek.” dedi.

Bu haber 799 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by