Sumitomo Rubber Ako
23° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da sebze ve meyve alanları kontrol edildi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Tarım ve Orman Müdürü Osman Çakır ve beraberindekiler Çankırı’da meyve ve sebze alanlarında incelemelerde bulundular. Yapılan incelemeler hakkında Çankırı Tarım ve Orman Müdürlüğü web sitesi üzerinden yapılan açıklamada, “İlimizde özellikle 23-24 Mayıs tarihlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesi nedeniyle oluşan don zararının olup olmadığını yerinde görmek amacıyla özellikle sebze yetiştirilen […]
Çankırı Gündemi - 29 Mayıs 2020 09:33 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Tarım ve Orman Müdürü Osman Çakır ve beraberindekiler Çankırı’da meyve ve sebze alanlarında incelemelerde bulundular. Yapılan incelemeler hakkında Çankırı Tarım ve Orman Müdürlüğü web sitesi üzerinden yapılan açıklamada, “İlimizde özellikle 23-24 Mayıs tarihlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşmesi nedeniyle oluşan don zararının olup olmadığını yerinde görmek amacıyla özellikle sebze yetiştirilen alanlarda İl Müdürümüz Osman Çakır ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Adem Kaya yerinde incelemeler de bulunarak çiftçilerle görüştü. İlimizin düşük rakıma sahip bölgelerindeki ekili alanlarda ürün kaybına neden olabilecek düzeyde herhangi bir soğuk ve don zararı görülmemiş olup, rakımı yüksek ilçe ve köylerde sebze üretim alanlarında yapılan incelemelerde az da olsa don zararı olduğu görülmüştür.

Ziyaret edilen arazilerdeki üretim yapan çiftçilerimizle bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunuldu ve zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun temennisi ile üretim sezonumuzun bereketli geçmesini dileyerek bölgeden ayrılındı.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 1061 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by