Sumitomo Rubber Ako
11° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da semt pazarları Cumartesi günü kurulacak

Çankırı Belediyesi, Çankırı’da semt pazarlarının iki hafta boyunca cumartesi günü kurulacağını açıkladı. İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği “Pazar Yerleri Genelgesi” kapsamında Çankırı’da farklı günlerde iki ayrı noktada kurulan pazar alanları, iki hafta süresince sadece Cumartesi günleri kendi yerlerinde kurulacak. Çankırı Belediyesi Zabıta ekipleri ise gerekli kontrolleri yaparak sosyal mesafe, maske, hijyen koşullarını denetleyerek pazar […]
Çankırı'da Yeni Gün - Burak Kaya - Bölgesel - 7 Mayıs 2021 14:42 A A

Çankırı Belediyesi, Çankırı’da semt pazarlarının iki hafta boyunca cumartesi günü kurulacağını açıkladı.

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği “Pazar Yerleri Genelgesi” kapsamında Çankırı’da farklı günlerde iki ayrı noktada kurulan pazar alanları, iki hafta süresince sadece Cumartesi günleri kendi yerlerinde kurulacak. Çankırı Belediyesi Zabıta ekipleri ise gerekli kontrolleri yaparak sosyal mesafe, maske, hijyen koşullarını denetleyerek pazar içerisindeki yoğunluğun minimum düzeyde tutulmasına yardımcı olacak. Pazar alanlarında çöp toplama, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları da Belediye tarafından gerçekleştirilecek.

Tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerlerinin açık olacağı bildirildi. Bu kapsamda Çankırı’da Aksu Mahallesi’nde kurulan Pazar Pazarı ile Buğday Pazarı Mahallesi’nde kurulan Çarşamba Pazarı, iki hafta boyunca Cumartesi günleri kendi yerlerinde kurulacak. Pazar yerlerinde temizlik ürünleri, giyim, züccaciye, oyuncak, süs eşyası, çanta vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek. Vatandaşların yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin etmek amacı ile ikametlerine en yakın pazar alanlarına gidip gelebilmelerine izin verilecek. Valilik koordinasyonunda gerçekleştirilecek denetimlerde Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri de mesai yapacak. Pazar alanında sosyal mesafe, maske, hijyen, giriş çıkışlar ve yoğunluk kontrol edilecek. Pazar alanlarında çöp toplama, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmaları da Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilecek.

Bu haber 627 kez okundu.
Bölgesel - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by