Sumitomo Rubber Ako
29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da seracılık artıyor

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı genelinde seracılığı geliştirmek ve Çankırı’nın ihtiyacı olan mevsimlik sebzelerin çiftçiler tarafından üretilmesi ve katma değeri yüksek olan sebzecilik faaliyetleri çiftçilerin gelirinin artırılması amacıyla hazırlanan proje neticesinde %70 Tarım ve Orman Bakanlığı ve İl Özel İdaresi , %30 çiftçi katkısı olmak üzere hazırlanan seracılığı geliştirme projesi kapsamında talepler alındı. Çankırı İl Tarım […]
Çankırı Gündemi - 29 Nisan 2020 11:55 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı genelinde seracılığı geliştirmek ve Çankırı’nın ihtiyacı olan mevsimlik sebzelerin çiftçiler tarafından üretilmesi ve katma değeri yüksek olan sebzecilik faaliyetleri çiftçilerin gelirinin artırılması amacıyla hazırlanan proje neticesinde %70 Tarım ve Orman Bakanlığı ve İl Özel İdaresi , %30 çiftçi katkısı olmak üzere hazırlanan seracılığı geliştirme projesi kapsamında talepler alındı.

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ” Çankırı genelinde seracılığı geliştirmek ve ilimizin ihtiyacı olan mevsimlik sebzelerin çiftçilerimiz tarafından üretilmesi ve katma değeri yüksek olan sebzecilik faaliyetleri çiftçilerimizin gelirinin artırılması amacıyla hazırlanan proje neticesinde %70 Bakanlığımız ve İl Özel İdaresi , %30 çiftçi katkısı olmak üzere hazırlanan seracılığı geliştirme projesi kapsamında talepler alınmıştır. Projemize başvuruda bulunan 31 çiftçimizin üretim geçmişleri, arazi özellikleri yerinde incelenerek yapılan tespitlerle 5 adet 1008 m2 ve 16 adet 504 m2 olmak üzere 21 çiftçimize sera kurulumu için uygun bulunarak çalışmalara başlanmıştır.  20 Nisan 2020 tarihinden itibaren kurulumuna başlanan seralarımız hali hazırda kurulumları devam etmektedir. 9 Mayıs 2020 tarihine kadar 21 çiftçimizin de seralarının kurulma işlemi tamamlanacaktır.

Kurulumu yapılan ve kurulum aşamasında olan seralar Çankırı Milletvekili Sayın Salim Çivitçioğlu, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik,  İl Özel İdare Genel Sekreteri Hasan Yıldız, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık ve Tarım ve Orman İl Müdürümüz Osman Çakır tarafından yerinde incelendi. Kurulan seraların ilimiz ve ülkemiz tarımına hayırlı olmasını temenni eder, sera sahibi çiftçilerimize bol bereketli bir üretim sezonu dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 1752 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by