Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da uygulamalı direksiyon sınavları başladı

Çankırı’da Yeni Gün Geçtiğimiz haftalarda Pandemi sonrasında yeni normalle birlikte kontrollü sosyal hayata geçildi. Kontrollü Sosyal Hayata geçimesi ile birlikte hafta sonu ilk uygulamalı direksiyon sıvanı Çankırı’da gerçekleştirildi. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü Orhan Kemal Karakuş ile direksiyon sınavı hakkında yaptığımız röportajda Pandemi sürecinden sonra Mart ayı içerisinde tüm okullarda […]
Çankırı Gündemi - 7 Temmuz 2020 09:11 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Geçtiğimiz haftalarda Pandemi sonrasında yeni normalle birlikte kontrollü sosyal hayata geçildi. Kontrollü Sosyal Hayata geçimesi ile birlikte hafta sonu ilk uygulamalı direksiyon sıvanı Çankırı’da gerçekleştirildi.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü Orhan Kemal Karakuş ile direksiyon sınavı hakkında yaptığımız röportajda Pandemi sürecinden sonra Mart ayı içerisinde tüm okullarda sürücü kurslarında eğitim ve öğretime ara verildiğini ve bu güne kadar kursların kapalı olduğunu söyleyen Karakuş sözlerine şöyle devam etti.

“30 Haziran itibari ile eğitim öğretim yeniden başladı. Yaklaşık dört ay sonra ilimizde ilk defa direksiyon uygulama sınavı dün ve bugün gerçekleştirildi. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda araca binecek olan adaylarımız ateş ölçerler aracılığıyla ateşleri ölçülmektedir. Medikal maske el dezenfektanları eldivenlerle beraber komisyonlarımız araca binmekte. Adayın sınavı tamamlandıktan sonra yeni aday sınava başlamadan önce araçlar ile ilgili her türlü dezenfektan ortamları sağlanmakta. Bu şekilde Pandemi sürecinde dezenfektana hijyenik kurallara dikkat ederek sınavlarımızı tüm Türkiye’de olduğu gibi biz de burada eşzamanlı olarak gerçekleştirmekteyiz” dedi.

Bu haber 1450 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by