Sumitomo Rubber Ako
11° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da uyuşturucu operasyonu

Çankırı Emniyet Müdürülüğü tarafından uyuşturucu madde yetiştiren şahıslara yönelik operasyonlarda üretimi yasaklı maddeler ele geçirildi. Geçtiğimiz günlerde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye Geneli yapılan eş zamanlı operasyonda Çankırı’da tespiti yapılan şahıslardan O.G., M.K.P. ve Y.K. isimli şahıslardan kenevir yetiştirmek için bitki yetiştirme kabinleri, fanlar, havalandırma tesisatları, termometreler, ışıklandırma sistemleri, çeşitli ebatlarda saksılar, hassas […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 10 Haziran 2021 10:37 A A

Çankırı Emniyet Müdürülüğü tarafından uyuşturucu madde yetiştiren şahıslara yönelik operasyonlarda üretimi yasaklı maddeler ele geçirildi.

Geçtiğimiz günlerde Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde Türkiye Geneli yapılan eş zamanlı operasyonda Çankırı’da tespiti yapılan şahıslardan O.G., M.K.P. ve Y.K. isimli şahıslardan kenevir yetiştirmek için bitki yetiştirme kabinleri, fanlar, havalandırma tesisatları, termometreler, ışıklandırma sistemleri, çeşitli ebatlarda saksılar, hassas terazi vb. çok sayıda malzeme ve 24 kök  hint kenevir bitkisi, 2 kilo 719,53 gr esrar ve 203,3 gr kenevir tohumu yakalandı.  O.G. ve M.K.P. isimli şahıslar hakkında “2313 SKM” suçundan (Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun), Y.K. isimli şahsa “2313 SKM” suçundan (Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanun) ve “TCK-188” suçundan (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) tahkikat yapıldı. Y.K. isimli şahıs hakkında yürütülen “TCK-188” suçundan (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Çankırı’nın huzurunun devamı için vatandaşların narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahıslar üzerinde bilgi ve görgülerini yasal zorunluluk ve vatandaşlık görevi olarak derhal 112 Acil Çağrı Merkezi hattına bildirmelerini istendi.

Bu haber 163 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by