Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’da vakalar sert düşüşte: Hastanede yatan hasta sayısı 0-1 aralığında

Çankırı’da COVİD-19 vaka sayıları düşüşe geçti. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, hastande yatan hasta sayısının 0-1 bandında seyrettiğini ifade etti. Karayolları ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Cumartesi günü Anıt Alanı’nda “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulamasına katılan Vali Ayaz, uygulamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Vaka sayılarının düştüğünü belirten Abdullah Ayaz, “Koranavirüsle ilgili hastanedeki sayımız […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 7 Mayıs 2022 17:52 A A

Çankırı’da COVİD-19 vaka sayıları düşüşe geçti. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, hastande yatan hasta sayısının 0-1 bandında seyrettiğini ifade etti.

Karayolları ve Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında Cumartesi günü Anıt Alanı’nda “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulamasına katılan Vali Ayaz, uygulamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Vaka sayılarının düştüğünü belirten Abdullah Ayaz, “Koranavirüsle ilgili hastanedeki sayımız 0-1 aralığında gidip geliyor. Bu konuda memnunuz. Vaka sayımıyız çok düşmüş durumda. Vaka çıksa da hastaneye yatış oranları çok az durumda.  Ama yine de hastalık bitmedi devam ediyor etkileri çok azalsa da. Bu saatten sonra koronayla ilgili söyleyeceğimiz tek şey aşılar.  Hatırlatma dozlarının yapılması, artık aşı olmayan vatandaşlarımıza aşı olun demekten ben imtina ediyorum gerçekten. İlk aşıyı yapmamızın üzerinden yaklaşık 1,5 yıl geçti.   Hatırlatma dozlarının yapılmasını istiyoruz ki hastanedeki bu tablomuz devam etsin. Son 1 ay içinde 1 ölüm kaydettik. Çok şükür vaka oranlarındaki azalış ve aşı oranlarındaki artış bunu sağladı. Bunun devamı, vatandaşlarımızın bize özellikle aşı noktasındaki yardımına bağlı bunu bir kere daha hatırlatmak istiyorum. Vaka oranının azalması aşı oranlarının azalmasına neden oluyor. Vatandaş artık korona defteri kapandı diye düşünüyor. Ama tam kapanmadı. Çok şükür artık gayet kontrol altında. Vatandaşlar zihnen koronayı kapatmış durumda. Kapanmadığını bir kez daha söylüyoruz. İnşallah yeni bir artış görmeyiz. Bu toplum bağışıklığının gelişmesine bağlı” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 384 kez okundu.
Bölgesel - 17:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by