Sumitomo Rubber Ako
28° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’dan Elazığ’a yardım eli uzandı

Çankırı’da Yeni Gün Geçtiğimiz Cuma saat 20.55’te Elazığ’da yaşanan 6.8’lik deprem sonrası Çankırı’dan ekipler bölgeye gönderildi. Elazığ’da meydana gelen 6.8 deprem sonrası Çankırı’dan ve 23 ilden kurtarma operasyonları için bölgeye gönderilen arama kurtarma ekipleri kurtarma ve yardım çalışmalarına katılmak için Deprem bölgesine ulaştı. Çankırı Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, ”Olay sonrası Bakanlık talimatları ile Valilik […]
Çankırı Gündemi - 27 Ocak 2020 09:55 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Geçtiğimiz Cuma saat 20.55’te Elazığ’da yaşanan 6.8’lik deprem sonrası Çankırı’dan ekipler bölgeye gönderildi.

Elazığ’da meydana gelen 6.8 deprem sonrası Çankırı’dan ve 23 ilden kurtarma operasyonları için bölgeye gönderilen arama kurtarma ekipleri kurtarma ve yardım çalışmalarına katılmak için Deprem bölgesine ulaştı.

Çankırı Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, ”Olay sonrası Bakanlık talimatları ile Valilik koordinasyonu ile  ekiplerimiz depremden yaklaşık yarım saat sonra  5 Kişilik 1 UKME aracı ve 3  kişilik 2 iki ambulansımız yola çıktı. Şuanda ekiplerimiz görev yerlerine ulaştı.”dedi

AFAD Çankırı İl Müdürü Abdullah Özçelik, ”Olay sonrası bakanlığımızın talimatları ile 2 aracımız ekipleri ile birlikte yola çıktı.

Ekiplerimiz Ankara’ya ulaştıklarında Elazığ’a yeterli ekibin gitmesi sonucu Çankırı Ekipleri geri Çankırı’da görev yerlerine döndüler.

Her zaman olduğu gibi ekiplerimiz 24 saat görevlerinin başındalar. İhtiyaç halinde bakanlığımızın görevlendirdiği her yerde görev yapmaya hazırız.” diye konuştu.

Çankırı İl Sağlık Müdürü Sarıkaya ve Çankırı AFAD İl Müdürü Özçelik, “Yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” dediler.

Bu haber 4769 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by