Sumitomo Rubber Ako
20° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’dan İzmir’e destek

Çankırı’da Yeni Gün Ege bölgesinde yaşanan 6.6 büyüklüğündeki deprem bölgesine Çankırı’dan arama kurtarma ekipler sevk edildi. Ege ve Marmara Bölgesi’nde geniş bir alanda hissedilen 6.6 şiddetinde deprem meydana geldi. Ege Denizi açıklarında meydana gelen deprem İstanbul, Bursa, Manisa, Balıkesir, Eskişehir gibi birçok ilde etkilerini gösterdi. Etkilenen ülkeler arasında ise Yunanistan, Bulgaristan ve Makedonya bulunuyor. Depremin en çok […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 2 Kasım 2020 17:50 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Ege bölgesinde yaşanan 6.6 büyüklüğündeki deprem bölgesine Çankırı’dan arama kurtarma ekipler sevk edildi.

Ege ve Marmara Bölgesi’nde geniş bir alanda hissedilen 6.6 şiddetinde deprem meydana geldi. Ege Denizi açıklarında meydana gelen deprem İstanbul, Bursa, Manisa, Balıkesir, Eskişehir gibi birçok ilde etkilerini gösterdi. Etkilenen ülkeler arasında ise Yunanistan, Bulgaristan ve Makedonya bulunuyor. Depremin en çok hissedildiği İzmir’in birçok noktasında yıkılan binalarda arama ve kurtarma çalışmaları başlatıldı. Çalışmalara destek ve göçük altında kalan vatandaşları kurtarmak için bütün ekipler seferber olurken çevre illerden de destek geldi. Çankırı’dan da AFAD’a ait kurtarma aracı ile 4 personel, İl Sağlık Müdürlüğüne ait 1 ambulans 3 personel ve 4 kişilik UMKE ekibi bölgeye sevk edildi.

AFAD’ın verdiği son dakika bilgisine göre deprem Ege Denizi’nin Seferihisar açıklarında meydana geldi. İlk saptamalara göre deprem 15 saniye sürdü.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir’de deprem nedeniyle 17 enkaz olduğu bilgisini verdi.

AFAD’ın son güncellemesine göre (31 Ekim 2020 Cumartesi, saat 9.50) deprem sebebiyle 25 kişi hayatını kaybetti, 804 kişi yaralandı.

Bu haber 10162 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 17:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by