Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Çankırılı Yarenler İstiklal Caddesi’ne karanfil bıraktı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Oğuz Boyları Yaren Derneği ekibi İstanbul Taksim İstiklal Caddesinde meydana gelen hain bombalı saldırının yapıldığı yere giderek dua edip karanfil bıraktılar. İstanbul Esenler Çankırılılar Derneğinin düzenlemiş olduğu Yaren Gecesi Programında Yaren gösterisi yapmak için İstanbul’a giden Çankırı Oğuz Boyları Yaren Derneği Ekibi 13 Kasım 2022 Pazar günü Taksim İstiklal Caddesinde meydana […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 21 Kasım 2022 18:35 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Oğuz Boyları Yaren Derneği ekibi İstanbul Taksim İstiklal Caddesinde meydana gelen hain bombalı saldırının yapıldığı yere giderek dua edip karanfil bıraktılar.

İstanbul Esenler Çankırılılar Derneğinin düzenlemiş olduğu Yaren Gecesi Programında Yaren gösterisi yapmak için İstanbul’a giden Çankırı Oğuz Boyları Yaren Derneği Ekibi 13 Kasım 2022 Pazar günü Taksim İstiklal Caddesinde meydana gelen hain bombalı saldırının yapıldığı yere giderek karanfil bırakıp dua ettiler. Bombalı saldırıda hayatlarını kaybedenlerin bulunduğu yere Başağa İsmail Gönen, Reisler Murat Oruç, Turgut Özkan, Yarenağalar, Kamil Tuzlu, Alpaslan Türkmen, Muhsin Şentürk, Yavuz Özcan, Ertuğrul Çağırkan ve Gökhan Sağdıç ile yaren çavuşu Ramazan Tuzlu katıldı.

Ziyaret ile ilgili bir açıklama yapan Başağa İsmail Gönen, “İstanbul Esenler Çankırılılar Derneğimizin düzenlemiş olduğu Yaren Gecesi Programı için Çankırı’dan İstanbul’a geldik. Ekip olarak sabah namazını İstanbul’un manevi mimarı Eyüp Sultan Camiinde kıldıktan sonra bir grup yaren ağalarımız, reislerimiz ve çavuşumuz ile geçen hafta Taksim İstiklal Caddesinde meydana gelen hain bombalı saldırının düzenlendiği yere gelerek şehitlerimiz için dua edip karanfil bıraktık. Rabbim hepsine rahmet eylesin mekânları cennet olsun inşallah. Yüce Türk Milletinin başı sağ olsun. Bu saldırıyı gerçekleştiren PKK/PDY terör örgütünü ve bütün terör örgütlerini lanetliyoruz. Güvenlik güçlerimiz inşallah bunlarının hepsinin kökünü kesecekler.” ifadelerine yer verdi.

Yarene ekibi daha sonra Esenler Kültür Merkezinde yaren gösterisini yaparak Çankırı’ya döndüler.

Muhabir: Şeyma Nur Duran

Bu haber 298 kez okundu.
Bölgesel - 18:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by