Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’ya Şehit Ateşi! Ali Osman Ünal Hatay’da şehit oldu

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı, Orta ilçesi Kalfat Köyü nüfusuna kayıtlı Ali Osman Ünal vatani görevini yapmakta olduğu Hatay’da şehit oldu. Ankara Cenabi Ahmet Paşa Camii imam-hatibi Hüseyin Ünal AHatay’da vatani görevini yaptığı esnada meydana gelen bir kaza sonucu beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti. Yaklaşık bir haftadır Hatay’da tedavisi devam eden er Ali Osman Ünal vatani […]
Çankırı Gündemi - 13 Nisan 2020 11:27 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı, Orta ilçesi Kalfat Köyü nüfusuna kayıtlı Ali Osman Ünal vatani görevini yapmakta olduğu Hatay’da şehit oldu.

Ankara Cenabi Ahmet Paşa Camii imam-hatibi Hüseyin Ünal AHatay’da vatani görevini yaptığı esnada meydana gelen bir kaza sonucu beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetti.

Yaklaşık bir haftadır Hatay’da tedavisi devam eden er Ali Osman Ünal vatani görevini yaptığı esnada hayatını kaybederek şehadete erişti.

Şehidin naaşı 11 Nisan Cumartesi günü askeri törenle memleketi Kalfat’ta toprağa verilecek.

Şehit er Ali Osman Ünal için askeri tören yapılacak olup, bazı haber sitelerinde yanlış bir şekilde yer aldığı gibi intihar değil, askerler arasındaki bir kaza sonucu 2. kattan düşmesi neticesinde beyin kanaması geçirdiği öğrenildi.

Ankara’da babasının görev yaptığı Ulucanlar’daki tarihi cami yakınında ikamet eden Şehit Ali Osman Ünal bekardı. Üniversite mezuniyeti sonrası Ankara’da Kuveyt Büyükelçiliği’nde görev yapıyordu.

Ali Osman Ünal hakkında bilgilendirmede bulunan önceki dönem Ankara Çankırılılar Derneği Başkanı Bayram Polat “Çok değerli bir kardeşimizi kaybettik. Yüce Allah şehadetini kabul eylesin. Her anlamda donanımlı, itikadlı, maneviyatı çok sağlam bir kardeşimizdi. 4 yıl önce görevli olduğum bir STK tarafından Keçiören Kuyubaşı Camii’nde gerçekleştirilen sabah namazı buluşmalarında tanışmıştık. 3 arkadaş gelmişlerdi. Namaz sonrası çay içip sohbet ettik. Çankırılı olmalarından dolayı ayrı bir muhabbetimiz oluştu. O günden sonra da görüşmeye devam ettik. İyi bir dostluğumuz oldu. Geleceğe dair hayalleri olan, dava bilincine sahip bir kardeşimizdi. Son olarak Kuveyt Büyükelçiliği’nde çalışmaya başlamıştı. Son görüşmemizde iş çıkışı onu araçla aldım, Keçiören’e kadar birçok konuda sohbet etmiştik. Geçtiğimiz hafta Ali Osman’ın yakın arkadaşlarından birisi aradı. Bir firmaya Arapça bilen personel aranıyor, yönlendirebileceğimiz kimse var mı dedi, ben de Ali Osman var dedim. Ali Osman kardeşimizin askerde bir kaza geçirdiğini yoğun bakımda olduğunu, ailesinin de yanında olduğunu söyledi. Bugün de hayatını kaybettiği haberi geldi. Yüce Allah inşallah şehadetle müşerref kılmıştır. Başımız sağ olsun. ” dedi.

Bu haber 1796 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by