Sumitomo Rubber Ako
19° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çankırı’yı Gezip Resmedecekler

Çankırı’nın Keşfedilmemiş Güzellikleri Tablolara Yansıyacak Çankırı’da Yeni Gün Çankırı, Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nın Çankırı Belediyesi desteği ile bir ilke imza attığı “Türk Dünyası Çankırı Resim Çalıştayı”na ev sahipliği yapmaya başladı.  29 Eylül- 7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen çalıştaya Azerbaycan, Bulgaristan, İran, Kazakistan ve Türkiye olmak üzere beş ülkeden katılan 12 Ressam, Çankırı resimleri […]
Çankırı Gündemi - 3 Ekim 2019 10:05 A A

Çankırı’nın Keşfedilmemiş Güzellikleri Tablolara Yansıyacak

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı, Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nın Çankırı Belediyesi desteği ile bir ilke imza attığı “Türk Dünyası Çankırı Resim Çalıştayı”na ev sahipliği yapmaya başladı.  29 Eylül- 7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen çalıştaya Azerbaycan, Bulgaristan, İran, Kazakistan ve Türkiye olmak üzere beş ülkeden katılan 12 Ressam, Çankırı resimleri yapmak için kolları sıvadı. Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in karşıladığı sanatçılar,  çalıştay süresince Çankırı ve ilçelerinin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı bulacak.

Çankırı’nın keşfedilmemiş güzellikleri tablolara yansıyacak. Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nın Çankırı Belediyesi desteği ile düzenlediği “Türk Dünyası Çankırı Resim Çalıştayı”nın başlaması ile birlikte farklı ülkelerden on iki ressam şehri gezmeye başladı. Çankırı Belediyesi’nin rehberlik hizmeti verdiği sanatçılar,  beş bin yıllık Tuz Mağarası,  Çivitçioğlu Medresesi, Tarihi Çamaşırhane Müzesi, Taş Mescit, Çankırı Kalesi, Kadıncayırı, Kurşunlu, Orta, Devrez çayı, kaya mezarları, peri bacaları, Çankırı’nın tarihi sokaklarını ve evlerini gezdi. Çankırı’yı yakından incelemeye devam eden ressamlar, coğrafi işaret alan Çankırı Sarımsaklı Et ile Çankırı Yumurta Tatlısı’nın yanı sıra yöresel yemekleri de tattı. Çankırı’da kendilerini etkileyen özellikleri tablolarına yansıtacak sanatçılar, Çankırı’nın tanıtımını hem eserleri hem de sosyal medya aracılığı ile yapacak.

Bu haber 1641 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by