Sumitomo Rubber Ako
19° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAYASAD “Çınaraltı Buluşmaları Projesi” tanıtımı için basın toplantısı düzenledi

Çankırı’da Yeni Gün ÇAYASAD’dan yapılan açıklamada, “Bugün burada Çayasadın İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce desteklenen “Çınaraltı Buluşmaları Projesi” nin ilimiz basınına tanıtılması için bir araya geldik. ÇAYASAD kuruluşundan bugüne kadar ilimizin kültür ve sanat hayatına katkı sağlamış bir çok etkinlikler gerçekleştirmiştir. Bu etkinlikler içerisinde gençlik Projeleri de önemli bir yer almaktadır. Bugün tanıtımını […]
Çankırı Gündemi - 14 Ekim 2019 09:57 A A

Çankırı’da Yeni Gün

ÇAYASAD’dan yapılan açıklamada,

“Bugün burada Çayasadın İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce desteklenen “Çınaraltı Buluşmaları Projesi” nin ilimiz basınına tanıtılması için bir araya geldik.

ÇAYASAD kuruluşundan bugüne kadar ilimizin kültür ve sanat hayatına katkı sağlamış bir çok etkinlikler gerçekleştirmiştir. Bu etkinlikler içerisinde gençlik Projeleri de önemli bir yer almaktadır. Bugün tanıtımını yaptığımız Çınaraltı Buluşmaları Projeside bu kapsamda bir gençlik projesidir. Proje; koordinatör Ayhan ARSLAN nezaretinde yedi kişilik ve şu anda beraber olduğumuz proje yürütme kurulu tarafından yürütülecektir. Projenin hedef kitlesi orta öğretim ve yüksek öğretimde okuyan öğrencilerimiz olacaktır. Medeniyet değerlerimizin tanıtılması, korunması ve yaşatılmasını hedefleyen projemizin amaçları içinde gerçekçi bir tarih algısı ve tarih şuuru kazandırarak gençlerimizin kültür ve medeniyet değerlerimize yabancılaşmasını engellemektir. Bu bağlamda bir yıl sürecek projemizde öncelikle ortaöğretim kurumlarımızda ve üniversitemizde tanıtım sunumları gerçekleştirilecek projede yer almak için müracaat eden öğrencilerimiz mülakata alınarak yirmibeş kişilik proje ekibi oluşturulacak ve faaliyetlere başlanacaktır.  Proje süresince proje ekibine okumalar, konferans ve seminerler verilecek, konuyla ilgili anket ve değerlendirme çalışmaları yapılacaktır. Yine proje ekibi ile birlikte Ilgaz’da iki günlük bir çalıştay düzenlenecektir. projenin sonuna doğru İstanbul’a bir hareketlilik gerçekleştirilecek ve projenin içeriğinde belirtilen gözlem ve incelemelerde bulunularak öğrencilerimiz seminere alınacak ve proje sona erdirilecektir. 

Değerli basın mensupları, Projemizin derneğimize, ilimize ve gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyor projenin yürütülmesinde katkısı bulunan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm kurumlara ve destek veren arkadaşlarınıza ayrıca toplantımıza katılımlarınızdan dolayı siz değerli basın mensuplarımıza da teşekkür ediyorum.”denildi.

Bu haber 1855 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by