Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

ÇAYASAD Festivali’nde edebiyat okumaları gerçekleştirildi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği (ÇAYASAD) tarafından düzenlenen Butik Kültür ve Sanat Festivalinin Edebiyat okumaları gerçekleştirildi. Etkinlikten önce bu yıl içerisinde okunup değerlendirilecek olan yerli ve yabancı toplam oniki romanın tespiti yapıldı. Yakın zamanda kaybedilen yazar Rasim Özdenören’in  “gül yetiştiren adam” isimli eseri de listeye alındı ve bu yılki edebiyat okumaları sezonuna […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 3 Ekim 2022 18:17 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği (ÇAYASAD) tarafından düzenlenen Butik Kültür ve Sanat Festivalinin Edebiyat okumaları gerçekleştirildi.

Etkinlikten önce bu yıl içerisinde okunup değerlendirilecek olan yerli ve yabancı toplam oniki romanın tespiti yapıldı. Yakın zamanda kaybedilen yazar Rasim Özdenören’in  “gül yetiştiren adam” isimli eseri de listeye alındı ve bu yılki edebiyat okumaları sezonuna “Gül yetiştiren Adam Sezonu”  ismi verildi.

İlk romanın okuma ve değerlendirilmesi festival etkinlikleri çerçevesinde Çankırı’da yapıldı. Ankara, Eskişehir, Manisa ve Çankırı’daki edebiyat severlerin bir araya geldiği ve gül ile karşılandığı değerlendirme toplantısının moderatörlüğünü Orhan Kemal Karakuş yaptı.  Gül Yetiştiren Adam isimli eser çok detaylı bir şekilde  dil, kurgu, sembolizm, fikir, yazıldığı dönem gibi pek çok açıdan değerlendirmeye tabi tutuldu. Değerlendirme toplantısının sonrasında misafirlere Çankırı’nın tarihi ve turistik yerleri gezdirildi ve Çankırı Mevlevihanesi’nde bir de şiir dinletisi düzenlendi. Akşam yemeği ikramından sonra misafirler geleneksel su ritüeli ile gönderildi.

Bu haber 775 kez okundu.
Bölgesel - 18:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by