Sumitomo Rubber Ako
16° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ÇAYASAD roman okumaları devam ediyor

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği ÇAYASAD’ın geleneksel roman okumaları devam ediyor. Her ay Türk ve dünya klasiklerinden bir roman okuyarak ÇAYASAD Sanatevinde değerlendirmelerin yapıldığı roman okumalarında geçen ay Albert Camus’un Yabancı isimli romanı okunup değerlendirilmişti. Kasım ayında ise edebiyatımızın ünlü romancılarından Ahmet Hamdi Tanpınarın “Saatleri ayarlama enstitüsü” isimli romanı okundu ve değerlendirildi. […]
Çankırı Gündemi - 29 Kasım 2019 18:05 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği ÇAYASAD’ın geleneksel roman okumaları devam ediyor. Her ay Türk ve dünya klasiklerinden bir roman okuyarak ÇAYASAD Sanatevinde değerlendirmelerin yapıldığı roman okumalarında geçen ay Albert Camus’un Yabancı isimli romanı okunup değerlendirilmişti. Kasım ayında ise edebiyatımızın ünlü romancılarından Ahmet Hamdi Tanpınarın “Saatleri ayarlama enstitüsü” isimli romanı okundu ve değerlendirildi. Berrin Yıldırım moderatörlüğünde romanın edebi yönü, romandaki karakterler ve Tanpınarın roman anlayışı üzerine katılımcılar tarafından ince ince tahliller yapıldı.

Geç saatlerde sona eren edebi sohbette Aralık ayı okunacak roman olarak  Oğuz Atay’ın “ bir bilim adamının romanı” isimli eseri belirlendi.

ÇAYASAD Başkanı Yüksel Arslan “ uzun yıllardır devam eden roman okumalarının yine aynı edebi ortam ve heyecanda devam ettiğini” belirterek edebiyat gönüllülerine teşekkür etti.  

Bu haber 1402 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by