Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÇAYASAD şiir akşamları başladı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneğinin geleneksel Cuma şiir akşamları yeni dönemi başladı. Geleneksel olarak Çayasad’lı şairlerin yazmış oldukları yeni şiirlerini paylaştıkları, bu şiirler üzerine değerlendirmelerin yapıldığı şiir akşamlarında ayrıca edebiyatımızın dönemlerine ait bilgiler de aktarılırken ulusal çaptaki şairlerin şiirlerine de yer verilmekte. Yine Cuma şiir akşamlarına Çankırılı şiir severlerde katılabilmekte. Kuruluşundan bugüne […]
Çankırı Gündemi - 16 Eylül 2019 09:53 A A

Çankırı’da Yeni Gün
Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneğinin geleneksel Cuma şiir akşamları yeni dönemi başladı. Geleneksel olarak Çayasad’lı şairlerin yazmış oldukları yeni şiirlerini paylaştıkları, bu şiirler üzerine değerlendirmelerin yapıldığı şiir akşamlarında ayrıca edebiyatımızın dönemlerine ait bilgiler de aktarılırken ulusal çaptaki şairlerin şiirlerine de yer verilmekte. Yine Cuma şiir akşamlarına Çankırılı şiir severlerde katılabilmekte.
Kuruluşundan bugüne devam eden Cuma şiir akşamlarının yeni dönem açılışında Aşık Muhittin Tekmen, Sadık softa, Sadık Çakır sipahi gibi şairler yeni şiirlerini okurken Sezai Karakoç, Abdurrarim Karakoç, İsmet Özel, Faruk Nafiz Çamlıbel, Nazım Hikmet gibi şairlerin şiirlerine de yer verildi. Şiirin günümüz toplumundaki yerine dair de yapılan edebi tartışmalar akşama ayrı bir önem kazandırdı. Yeni dönem şiir akşamları ile ilgili bilgi veren ÇAYASAD Başkanı Yüksel ARSLAN “Her Cuma akşamı saat 20:30 da Çayasad Sanatevimizde şiir dostlarını ağırlamaktan mutluluk” duyarız”dedi.

Bu haber 3142 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by