Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Çayasad Sonbahar Akşamları Şiir Ve Müzik Dinletisine Büyük İlgi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği ÇAYASAD tarafından Sonbahar akşamları şiir ve müzik dinletisi yoğun bir ilgi ile gerçekleşti. Şiir ve müzik dinletisi sonbahar konseptine uygun olara Çayasad Sanatevinin bulunduğu sokakta çınar ağaçları altında gerçekleşti. Sunuculuğunu Esra Acar’ın yaptığı şiir ve müzik dinletisine İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar İl Milli […]
Çankırı Gündemi - 30 Eylül 2019 10:13 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği ÇAYASAD tarafından Sonbahar akşamları şiir ve müzik dinletisi yoğun bir ilgi ile gerçekleşti.

Şiir ve müzik dinletisi sonbahar konseptine uygun olara Çayasad Sanatevinin bulunduğu sokakta çınar ağaçları altında gerçekleşti. Sunuculuğunu Esra Acar’ın yaptığı şiir ve müzik dinletisine İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, çeşitli idareci ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ile şiir ve müzikseverler katıldı.

Esra Acar’ın sunuculuğunu yaptığı dinleti programında açılış konuşması yapan ÇAYASAD Başkanı Yüksel Arslan  tarihi süreçte ahrete göç eden Çankırılı şairleri rahmetle yad ederek “Çayasad sanatı belirli bir kesimin elinde bulunan bir değer yerine toplumun her kademesinde ve her mekanda yaşatılması gereken bir değer” olarak tanımladıklarını belirterek bu yüzden etkinliklerini halk ile ve Çankırı’nın çok farklı mekanlarında gerçekleştirdiklerini belirtti.

Şiiir dinletisinde Çayasad şairlerinden M.Akif Demirelli, Çetin Kapdan, Murat Yıldırım, Mehtap Meydaneri, Ferda Yenkeçeci ve İlknur Han kendi yazdıkları ve ulusal şairlerimize ait şiirlerini okudular. Şiirler arasında İbrahim GÖKMEN ve Cemre ARSLAN idaresindeki müzik gurubu da sonbahar temasına uygun müzikler icra ettiler.

Etkinlikte görev alanlara ÇAYASAD Başkanı Yüksel Arslan tarafından çiçek takdim edildi ve yeni etkinliklerde bir araya gelme temennisinde bulunularak dinleti programı sona erdi.

Bu haber 3003 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by