Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

ÇAYASAD Yazarlık Okulu, şiirle yoluna devam ediyor

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği ÇAYASAD’ın  Çankırı’daki edebiyata ilgi duyan gençlerle başlattığı Yazarlık Okulu çalışmaları devam ediyor. Yüksel Arslan, Mehmet Akif Demirelli ve Zeynep Kırkpınar tarafından organize edilen yazarlı okulu çalışmalarında hikaye, masal ve deneme atölyelerinden sonra şiir atölyesine geçildi. Online yapılan çalışmada şiir atölye çalışmaları şair Durmuş Beyazıt tarafından yürütülmekte. Şiir ve şair üzerine […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 20 Aralık 2021 18:59 A A

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği ÇAYASAD’ın  Çankırı’daki edebiyata ilgi duyan gençlerle başlattığı Yazarlık Okulu çalışmaları devam ediyor. Yüksel Arslan, Mehmet Akif Demirelli ve Zeynep Kırkpınar tarafından organize edilen yazarlı okulu çalışmalarında hikaye, masal ve deneme atölyelerinden sonra şiir atölyesine geçildi. Online yapılan çalışmada şiir atölye çalışmaları şair Durmuş Beyazıt tarafından yürütülmekte. Şiir ve şair üzerine yapılan ilk atölye çalışmasından sonra ikinci atölyede Şair Durmuş Beyazıt tarafından şiirde tema, biçim, konu, ahenk ve uyum ile şiirde tür ve musiki üzerine teknik bilgiler verildi. Daha sonra anlatılan konular üzerinden Türk edebiyatında dönemli yer tutan şairlerin şiirlerinden örnekler verilerek üzerinde değerlendirmeler yapıldı. Yapılacak olan üçüncü atölye çalışması ile şiir atölyesi de sona ermiş olacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ÇAYASAD Başkanı Murat Yıldırım “ Yazarlık Okulu çalışmalarımız arkadaşlarımızın ve çalışmaya katkı veren konuklarımızın fedakarlıkları ile çok olumlu ve verimli bir şekilde devam etmektedir. Bu konuda yetenekli ve ilgili olan öğrencilerimize faydalı olabilmekte bizleri oldukça mutlu etmektedir. Ayrıca roman okumaları ve edebî metin tahlilleri programlarımız ve umran okulu çalışmalarımızda aynı verimlilikte devam etmektedir. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm katılımcı dostlarımıza, misafir yazarlarımıza ve organizeyi gerçekleştiren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 1090 kez okundu.
Bölgesel - 18:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by