Sumitomo Rubber Ako
13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çerkeş Belediye Başkanı esnafın kirasını kendi cebinden ödedi

Çankırı’da Yeni Gün Koronavirüs’le mücadelede Türkiye’nin dört bir tarafındaki belediyelerden çeşitli haberler gelirken, bunlardan en dikkat çekici olanlardan birisine Çankırı, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı imza attı. Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, koronavirüs tedbirleri nedeniyle idari kararla kapatılan esnaflara dişe dokunur bir destek gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Sopacı, Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir hareket gerçekleştirerek, ticarethanelerini kapatmak zorunda kalan […]
Çankırı Gündemi - 3 Nisan 2020 11:37 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Koronavirüs’le mücadelede Türkiye’nin dört bir tarafındaki belediyelerden çeşitli haberler gelirken, bunlardan en dikkat çekici olanlardan birisine Çankırı, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı imza attı.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, koronavirüs tedbirleri nedeniyle idari kararla kapatılan esnaflara dişe dokunur bir destek gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Sopacı, Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir hareket gerçekleştirerek, ticarethanelerini kapatmak zorunda kalan berber ve kıraathanelerin bir aylık kirasını şahsi hesabından ödeme kararı aldı.

Bunun yanında Çerkeş Belediyesi’ne ait mülklerde bulunan ticarethanelerde de işyerini kapatan esnafların kapalı durduğu sürece kira ödemeyecekleri duyuruldu.

Başkan Sopacı, belediye işyerlerinde açık olan işletmelerin Mart-Nisan Mayıs ayı kiralarını 3 ay öteleyerek, 6 taksit şeklinde ödeme imkanı vereceklerini söyledi

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı bunlarla da yetinmeyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ sloganı ile başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına da 2 maaşını bağışlayarak destek verdi.

Bu haber 1056 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by