Sumitomo Rubber Ako
11° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çerkeş biyogaz tesisi yapımında sona gelindi

Çankırı’da Yeni Gün Çerkeş’de tarım ve hayvansal atıklardan elektrik ve organik gübre üretimini sağlayacak biyogaz tesisinin yapım çalışmasında sona yaklaşıldı. Biogaz Tesisi  Proje Yöneticisi Taha Jankatyüce ve Çerkeş hayvan üreticileri, Çerkeş Belediye toplantı salonunda bir araya geldi. 1,5 MW elektrik enerjisi üretilecek Belediye Başkanı Hasan Sopacı, “İlçemiz hayvan üreticilerimiz ve Çerkeş Biyogaz Tesisi Proje Yöneticisi Taha […]
Bölgesel - 25 Eylül 2020 09:24 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çerkeş’de tarım ve hayvansal atıklardan elektrik ve organik gübre üretimini sağlayacak biyogaz tesisinin yapım çalışmasında sona yaklaşıldı.

Biogaz Tesisi  Proje Yöneticisi Taha Jankatyüce ve Çerkeş hayvan üreticileri, Çerkeş Belediye toplantı salonunda bir araya geldi.

1,5 MW elektrik enerjisi üretilecek

Belediye Başkanı Hasan Sopacı, “İlçemiz hayvan üreticilerimiz ve Çerkeş Biyogaz Tesisi Proje Yöneticisi Taha Jankatyüce bey ile belediyemiz toplantı salonunda bir araya gelerek istişarelerde bulunduk. Katı ve sıvı hayvansal atıkları değerlendirerek 1,5 MW elektrik enerjisi üreterek, organik atığa dönüştürecek ve ulusu çayımızın temiz kalmasını sağlayacak olan Çerkeş Biyogaz tesisimiz ile ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacağız. İlçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bu haber 3885 kez okundu.
Bölgesel - 09:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by