Sumitomo Rubber Ako
13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çerkeş Hayvan Satış Yeri ve Canlı Hayvan Borsası açılışa hazırlanıyor

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çerkeş’de Belediye Başkanlığı tarafından Çerkeş Hayvan Satış yeri ve Canlı Hayvan Borsası yapımı hakkında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü web sitesi üzerinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “İlimiz Hayvancılığına en büyük katkıyı sağlayacak yatırım Çerkeş Belediye Başkanlığınca gerçekleştiriliyor. Çerkeş Merkez İstasyon mahallesinde tüm bölgeye hizmet verecek […]
Çankırı Gündemi - 16 Mayıs 2020 11:19 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Çerkeş’de Belediye Başkanlığı tarafından Çerkeş Hayvan Satış yeri ve Canlı Hayvan Borsası yapımı hakkında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü web sitesi üzerinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “İlimiz Hayvancılığına en büyük katkıyı sağlayacak yatırım Çerkeş Belediye Başkanlığınca gerçekleştiriliyor.

Çerkeş Merkez İstasyon mahallesinde tüm bölgeye hizmet verecek Çerkeş Hayvan Pazarı ve Canlı Hayvan Borsası İçin Tesis Kurma İzin Belgesi verildi. Çerkeş Merkezde Kurulacak olan  bu tesis 868 büyükbaş ve 600 küçükbaş hayvan kapasiteli olup, ayrıca sosyal donatılarıyla ( Restaurant, kafe, çay salonu, wc, duş, otopark v.b.) yetiştiricilerimizin ve hayvan pazarına gelen ziyaretçilerin  her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak özellikleri ile bölgenin en modern tesislerinden biri olacaktır.

Açılacak bu tesis başta ilimiz olmak üzere, İç Anadolu ve Karadeniz bölgesindeki civar illere hizmet verecek olup, daha sağlıklı ve güvenilir hayvan ticaretinin adresi olacaktır.

Tesisin İlimiz, Bölgemiz ve Ülkemiz hayvancılığına hayırlı olmasını, yetiştiricilerimize bol kazançlar getirmesini temenni eder, Tesisin kurulmasına kaynak ayıran ve mesai harcayan Başta Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı olmak üzere tüm emeği geçen herkese Çankırı Hayvan Yetiştiricileri adına teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 1159 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by