Sumitomo Rubber Ako
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

“Çerkeş-Kızılcahamam Tüneli kış gelmeden açılacak”

▌Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu müjdeyi verdi. Çankırı’da Yeni Gün Kızılcahamam Tüneli bu kez ulaşıma açılıyor. Ankara-Kahramankazan yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bu yol kısa sürede hizmete sunulacak” dedi. Bakan Karaismailoğlu, zorlu kış şartları başlamadan Kızılcahamam Tüneli’ni de vatandaşın hizmetine sunacaklarını söyledi. 02.06.2015 tarihinde ihalesi yapılan ve […]
Çankırı Gündemi - 17 Ekim 2020 09:26 A A

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu müjdeyi verdi.

Çankırı’da Yeni Gün

Kızılcahamam Tüneli bu kez ulaşıma açılıyor.

Ankara-Kahramankazan yolunda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bu yol kısa sürede hizmete sunulacak” dedi. Bakan Karaismailoğlu, zorlu kış şartları başlamadan Kızılcahamam Tüneli’ni de vatandaşın hizmetine sunacaklarını söyledi.

02.06.2015 tarihinde ihalesi yapılan ve 2018 yılı sonunda ulaşıma açılacağı söylenilen Kızılcahamam Tünelinde artık sona gelindi. Kızılcahamam’ı Çerkeş’e bağlayan Kızılcahamam Tünelinin ne zaman açılacağı vatandaşlar tarafından merakla beklenilirken Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu 2020’nin ilk çeyreğinde açılacağını söylemişti. Bir türlü söz verilen tarihlerde açılamayan Kızılcahamam Tüneline son noktayı Bakan Adil Karaismailoğlu koydu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Ankara temasları sırasında ‘Yine bölgeyi ilgilendiren önemli projelerden birisi Kızılcahamam Tüneli. Kızılcahamam’ı Çerkeş’e bağlayan tünel. 2 bin 71 metre uzunluğundaki bu tünelde de çalışmalar son aşamaya geldi. Şu anda ince işlerini yapıyoruz. Kasım ayı bitmeden, yani kış gelmeden, zorlu kış şartları başlamadan Kızılcahamam Tüneli’ni de vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Önümüzdeki ay içerisinde de oranın açılışı için sizlerle birlikte olacağız” dedi.

Bu haber 736 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by