Sumitomo Rubber Ako
28° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Çerkeş’in 200 yıllık Işıklar Konağının restorasyon çalışmaları başlıyor

Çankırı’da Yeni Gün Çerkeş İlçesi Karamuklu Mahallesi Hükümet Caddesi 46 Ada 4 Parsel’de bulunan Işıklar Konağı, eski dokusu içerisinde olup 1800’lü yıllarda yapılmış ahşap konaktır. Çerkeş İlçe merkezine inşa edilmiş 200 yıllık konak 2014 yılında Çerkeş Belediyesi öz kaynakları ile satın alındı. Işıklar Konağı’nın restorasyonu için 10.02.2019 tarihinde  yetkili firma ve Çerkeş Belediyesi tarafından ihale […]
Çankırı Gündemi - 13 Şubat 2020 09:51 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çerkeş İlçesi Karamuklu Mahallesi Hükümet Caddesi 46 Ada 4 Parsel’de bulunan Işıklar Konağı, eski dokusu içerisinde olup 1800’lü yıllarda yapılmış ahşap konaktır. Çerkeş İlçe merkezine inşa edilmiş 200 yıllık konak 2014 yılında Çerkeş Belediyesi öz kaynakları ile satın alındı.

Işıklar Konağı’nın restorasyonu için 10.02.2019 tarihinde  yetkili firma ve Çerkeş Belediyesi tarafından ihale sözleşmesi imzalanarak Mart ayında  restorasyon çalışmalarına başlanacağı bildirildi. Restoran ve Butik Otel olarak halka hizmet verecek olan Işıklar  konağı  Çerkeş ilçesinin tarihi ve kültürel mirasları arasına kazandırılacak.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı Işıklar Konağı restorasyon çalışması ile ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemiz merkezinde inşa edilmiş 200 yıllık Işıklar  konağı 2014 yılında Belediyemiz öz kaynakları ile zor şartlarda satın alınarak Belediyemize kazandırılmıştır. Tarihimizi, kültürümüzü ve Türk Mimarisini yansıtan  Işıklar Konağının restorasyonu için ihale sözleşmesini imzaladık. Mart ayında başlayacak olan restorasyon çalışmasının  tamamlanmasından sonra Işıklar Konağı Restoran ve Butik Otel olarak halkımıza hizmet verecektir. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

Bu haber 1324 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by