Sumitomo Rubber Ako
11° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

CHP’den büyük Çankırı çıkartması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski ve yeni 40’ın üzerinde milletvekili ile CHP Parti Meclisi üyeleri katılımı ile Çankırı İl Başkanlığı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi , taradından yapılan açıklamada, parti olarak son zamamların en kapsamlı Çankırı proğramını gerçekleştirdiklerini ifade edildi. Kurtuluş Savaşı’nda “İstiklal Yolu”ndan cepheye mermi, silah taşıyan […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 3 Haziran 2021 10:25 A A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski ve yeni 40’ın üzerinde milletvekili ile CHP Parti Meclisi üyeleri katılımı ile Çankırı İl Başkanlığı önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi , taradından yapılan açıklamada, parti olarak son zamamların en kapsamlı Çankırı proğramını gerçekleştirdiklerini ifade edildi. Kurtuluş Savaşı’nda “İstiklal Yolu”ndan cepheye mermi, silah taşıyan cesur kadın ve erkeklerin memleketinde, eskilerin deyimiyle Kengiri’de olduklarını söyleyerek başladığı konuşmasında Genel Başkan Yardımcısı İlgezdi, Çankırı’nın ve ilçelerinin Anadolu’nun önemli merkezlerinden olduğunu dile getirerek CHP heyetinin Çankırı’yı karış karış dolaşıcağını belirtti.

İlgezdi, ”Çankırı’nın Cumhuriyet tarihinde ve bizim kalbimizde önemli bir yeri vardır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 1925’te Çankırı’ya geldiğinde, halka hitaben yaptığı konuşmada “Millî görevimde muhtaç olduğum gücü ve yetkiyi sizden alıyorum” demiştir. Gerçekten de Çankırı’nın yiğit halkı, Kuvayı Milliye’nin elinde yükselen bağımsızlık ateşini içtenlikle sahiplenmiştir. Cumhuriyet devrimine katkı vermiş ve üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarında, Türkiye yeniden imar edilirken, Çankırı da unutulmamıştır. Ancak bugün bir gerçeğin altını çizmemiz lazım. Çankırı uzun yıllardır çeşitli nedenlerle ihmal edildiği için, bugün yetimdir. Baba bildiği devletten gerekli ve yeterli desteği görmemektedir.” dedi.

Karadeniz’i İstanbul’a, İç Anadolu’yu da Karadeniz’e bağlayan yolların merkezinde yer almasına rağmen, sanayileşemediğini,  aslında Çankırı’nın sahip olduğu demiryolu ve karayolu potansiyeliyle, büyük bir lojistik merkezi haline gelebileceğini söyleyen İlgezdi, il genelinde yaklaşık 65 bin genç iş gücü olduğunu ancak buna rağmen ciddi bir istihdam sorunu yaşandığının altını çizdi.

Gamze Akkuş İlgezdi, bugünün Çankırı’ya olan hizmet borcunun ödeme günü olduğunu, CHP’nin ihmal edilen, görmezden gelinen, kaderine terk edilen bu kadim şehir Çankırı’ya cansuyu olmak istediğini, bu sebeplerle Çankırı ile kucaklaşmak, hasbihal etmek, mazluma umut, derdi olana derman olmak için Çankırı’ya geldiklerini söyledi.

Basın açıklamasının ardından şehir içerisinde gruplar halinde gezen CHP heyeti esnaf ve vatandaşaları ziyaret ederek istek ve şikayetlerini dinlediler.

Bu haber 318 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by