Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Çocuk Meclisi’nin yeni dönem başvuruları başladı

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi’nin 18. dönem başvuruları başladı. 22 Ekim Cuma günü mesai bitimine kadar sürecek başvurular, Belediyenin 6. katında bulunan Çocuk Meclisi birimine yapılacak. Çocukların yönetimde söz sahibi olduğu Çocuk Meclisi, yeni ekibini oluşturmak için başvuruları almaya başladı. İlk ve ortaokul çağındaki 9-14 yaş arası çocuklar,  22 Ekim tarihine kadar başvuru yapabilecek. Çocuk Meclisinin […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 13 Ekim 2021 13:49 A A

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi’nin 18. dönem başvuruları başladı. 22 Ekim Cuma günü mesai bitimine kadar sürecek başvurular, Belediyenin 6. katında bulunan Çocuk Meclisi birimine yapılacak.

Çocukların yönetimde söz sahibi olduğu Çocuk Meclisi, yeni ekibini oluşturmak için başvuruları almaya başladı. İlk ve ortaokul çağındaki 9-14 yaş arası çocuklar,  22 Ekim tarihine kadar başvuru yapabilecek. Çocuk Meclisinin 18. dönem üyeleri, gerçekleştirilecek seçim ile belirlenecek. Seçme ve seçilme deneyimi yaşayacak çocuklar, Çankırı’yı çocuk dostu bir şehir haline getirmek için yönetime aktif olarak katılacak.

Yerel yönetim hizmetlerinde ilk söz söyleme hakkının çocuklar ve gençlerde olduğunu her daim vurguladıklarını belirten Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “ Biz çocuklarımıza güzel bir şehir bırakma hayali ile çalışıyoruz. Hizmetlerimizin merkezinde her vatandaşımızın düşüncesi eşit ve değerlidir. Ama çocuklarımız ve gençlerimizin yaşamak istedikleri şehir ile ilgili beklentileri bizim için rehberdir. Bu yüzden yönetimi bizimle paylaşmaları ve bizlere bu konuda tavsiyelerde bulunmaları için istekli çocuklarımızı, Çocuk Meclisimizin yeni döneminde görmek istiyoruz. ” diye konuştu.

Bu haber 87 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 13:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by